Biatlonová chlouba za miliony. Kamion pojme 350 párů lyží, za zimu najede 15 tisíc kilometrů

Podívejte se, jak vypadá zbrusu nový servisní kamion české biatlonové reprezentace.
"Snažíme se tlačit biatlon dopředu tak, abychom drželi krok s konkurencí," řekl v úterý v Jablonci nad Nisou šéf svazu Jiří Hamza. Nový kamion stál 4,6 milionu korun. Původně chtěli biatlonisté kamion získat v rámci sponzorské spolupráce, to se ale nakonec nepovedlo. "Koupili jsme ho tedy sami. Díky našim výsledkům z minulých let jsme si to mohli dovolit," dodal prezident svazu.
V loňském roce si podobný kousek pořídili Rakušané. "Jsme na tom výkonnostně podobně jako oni, takže jsme si říkali, že už nesmíme zaspat. Jsme asi sedmou reprezentací, která teď kamion má. Věděli jsme, že v tomhle máme určitý infrastrukturální dluh," vysvětlil Hamza.
Na snímku dva řidiči, kteří se budou za volantem střídat - Martin Žák a Jiří Smolík. Během sezony ujede kamion po Evropě zhruba 15 tisíc kilometrů.
Kromě velkých fotek reprezentantů je na kamionu anglický nápis: "…na cestě za vítězstvím." Na stranách jsou uvedena mimo jiné hesla jako píle, dřina, napětí, bolest, přátelství, láska, žal, slzy, štěstí nebo euforie.
Foto: Jiří Šimeček
Aleš Vávra Jiří Šimeček, Aleš Vávra
7. 11. 2017 14:10
Podívejte se, jak vypadá zbrusu nový servisní kamion české biatlonové reprezentace. Ondřej Rybář a spol. tenhle užitečný kolos za 4,6 milionu korun představili v Jablonci nad Nisou.
 

Právě se děje

Další zprávy