Biatlonová chlouba za miliony. Kamion pojme 350 párů lyží, za zimu najede 15 tisíc kilometrů

Podívejte se, jak vypadá zbrusu nový servisní kamion české biatlonové reprezentace.
"Snažíme se tlačit biatlon dopředu tak, abychom drželi krok s konkurencí," řekl v úterý v Jablonci nad Nisou šéf svazu Jiří Hamza. Nový kamion stál 4,6 milionu korun. Původně chtěli biatlonisté kamion získat v rámci sponzorské spolupráce, to se ale nakonec nepovedlo. "Koupili jsme ho tedy sami. Díky našim výsledkům z minulých let jsme si to mohli dovolit," dodal prezident svazu.
V loňském roce si podobný kousek pořídili Rakušané. "Jsme na tom výkonnostně podobně jako oni, takže jsme si říkali, že už nesmíme zaspat. Jsme asi sedmou reprezentací, která teď kamion má. Věděli jsme, že v tomhle máme určitý infrastrukturální dluh," vysvětlil Hamza.
Na snímku dva řidiči, kteří se budou za volantem střídat - Martin Žák a Jiří Smolík. Během sezony ujede kamion po Evropě zhruba 15 tisíc kilometrů.
Kromě velkých fotek reprezentantů je na kamionu anglický nápis: "…na cestě za vítězstvím." Na stranách jsou uvedena mimo jiné hesla jako píle, dřina, napětí, bolest, přátelství, láska, žal, slzy, štěstí nebo euforie.
Foto: Jiří Šimeček
Podívejte se, jak vypadá zbrusu nový servisní kamion české biatlonové reprezentace. Ondřej Rybář a spol. tenhle užitečný kolos za 4,6 milionu korun představili v Jablonci nad Nisou.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy