Berdych znovu ovládl Stockholm. Porazil Socka a má dvanáctý titul

25. 10. 2015 16:38
Český tenista Tomáš Berdych vyhrál finále tenisového turnaje ve Stockholmu, když ve finále porazil Američana Jacka Socka 7:6 a 6:2.
Tomáš Berdych s vítěznou trofejí.
Tomáš Berdych s vítěznou trofejí. | Foto: Reuters

Stockholm - Vítej zlatý hattricku. Český tenista Tomáš Berdych získal ve Stockholmu už třetí titul a celkově 12. trofej v kariéře, když ve finále porazil Američana Jacka Socka 7:6 a 6:2.

"Je to mé nejoblíbenější místo. Všechno tu vždycky funguje na sto procent a cítím se tu jako doma. Proto tu tak často vítězím, byl to pro mě zase skvělý týden a doufám, že se sem budu moci opět vrátit příští rok," řekl na slavnostním ceremoniálu český tenista, který tři zdejší tituly posbíral za poslední čtyři roky.

Nasazená jednička Berdych na turnaji neztratil ani set, přesto zápas proti skvěle se pohybujícím Sockovi nezačal úplně nejlépe, když brzy ztratil servis a pustil soupeře do vedení 4:2. Američan poté vedl 5:4 a mohl sadu dopodávat, ale to se mu nepodařilo, český tenista srovnal a rozhodnout musel tiebreak. V něm už český hráč dominoval.

Stejně tak i ve druhém setu. Berdych za stavu 2:1 32. hráče světa brejknul, za stavu 4:2 pak jinak hodně agilního protivníka definitivně zlomil a dotáhl zápas k trofeji.