Berdych je po Baghdatisově skreči ve Stockholmu opět ve finále

24. 10. 2015 15:58
V semifinále s Kypřanem Marcosem Baghdatisem vyhrál Tomáš Berdych první set 6:1, pak jeho soupeř zápas skrečoval.
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Stockholm - Jedno vítězství dělí Tomáše Berdycha od obhajoby titulu na tenisovém turnaji ve Stockholmu. V semifinále s Kypřanem Marcosem Baghdatisem vyhrál první set 6:1, pak jeho soupeř zápas skrečoval. O druhý letošní titul po nedávném triumfu v čínském Šen-čenu bude Berdych v neděli hrát s Američanem Jackem Sockem.

"Takhle zápas končit nechcete, ale je to sport a bohužel se to stává," komentoval Berdych předčasný konec utkání s Baghdatisem.

Ve švédské metropoli může český tenista oslavit už třetí turnajové vítězství, poprvé ve Stockholmu vyhrál v roce 2012. Se Sockem se utká podruhé v krátké době, před deseti dny ho v prvním vzájemném duelu v Šanghaji porazil ve druhém kole ve třech setech.

"Byla to s ním pořádná bitva a počítám, že bude chtít odplatu. Musím na něj být připravený. Cítím se dobře, síly mi nechybí," uvedl pátý hráč světa, který se chystá na Turnaj mistrů.

Třiadvacetiletého Američana, který je ve světovém žebříčku na 32. místě, čeká druhé finále v kariéře. V dubnu na antuce v Houstonu proměnil finálovou účast v zisk titulu.

O sedm let starší Berdych může získat dvanáctý titul v kariéře a druhý v jedné sezoně, což se mu dosud povedlo jen v roce 2012 a loni.

Tenisový turnaj mužů ve Stockholmu (tvrdý povrch, dotace 604.155 eur):

Dvouhra - semifinále:

Berdych (1-ČR) - Baghdatis (Kypr) 6:1, skreč, Sock (7-USA) - Gasquet (2-Fr.) 6:4, 6:2.