Schick, Hložek a Kovář slaví v Německu double, s Leverkusenem vyhráli i pohár

25. 5. 2024 22:29
Fotbaloví reprezentanti Patrik Schick, Adam Hložek a Matěj Kovář získali s Leverkusenem Německý pohár. Bayer v dnešním finále v Berlíně porazil druholigový Kaiserslautern s Filipem Kaločem 1:0 a zkompletoval premiérový domácí double. Pohárovou trofej získal Leverkusen podruhé a po 31 letech.
Patrika Schicka zápas s Kaiserslauternem bolel
Patrika Schicka zápas s Kaiserslauternem bolel | Foto: Reuters

Svěřenci Xabiho Alonsa triumfovali i přesto, že od 44. minuty hráli bez vyloučeného Kossounoua. Jediným střelcem zápasu byl už v 16. minutě švýcarský záložník Granit Xhaka.

Leverkusen odehrál celou sezonu bez prohry v domácích soutěžích. Jedinou porážku utrpěl ve středečním finále Evropské ligy v Dublinu, kde Bayer podlehl Atalantě Bergamo (0:3) a jeho rekordní série bez prohry se zastavila na 51 utkáních.

Schick v pohárovém finále odehrál první poločas, Hložek naskočil v 90. minutě a před Kovářem, který odchytal všechny předchozí pohárové zápasy, dostal přednost kapitán Lukas Hradecky. Kaloč odehrál v dresu poraženého týmu celé utkání.

Bayer se stal po Bayernu, Kolínu nad Rýnem, Brémách a Dortmundu pátým klubem, jemuž se podařilo získat domácí double.