Hložek se zranil, titul Leverkusenu je ale zase blíž. Pomohl i další kolaps Bayernu

6. 4. 2024 18:22
Bayer Leverkusen si v německé fotbalové lize připsal osmou výhru v řadě. Na hřišti Unionu Berlín zvítězil ve 28. kole 1:0 a udělal další krok k premiérovému mistrovskému titulu. V čele tabulky zvýšil svůj náskok už na 16 bodů, protože Bayern Mnichov senzačně prohrál na hřišti nováčka v Heidenheimu 2:3. O přestávce šel přitom do kabin s dvoubrankovým náskokem.
Florian Wirtz se raduje s fanoušky Leverkusenu po utkání s Unionem Berlín, které rozhodl gólem z penalty | Foto: Reuters

Z trojice českých fotbalistů na soupisce Bayeru nastoupil v základní sestavě jen Hložek a po 33 minutách musel kvůli zranění trávník opustit.

Domácí Gosens stihl za poločas dvě žluté karty a početní převahu hosté rychle využili.

První gól v nastavení prvního dějství ještě zrušil videorozhodčí, pak ale sudí nařídil penaltu za ruku a Wirtz ji v osmé minutě přidaného času proměnil.

Český reprezentant Alex Král v týmu Unionu přišel na hřiště až po hodině hry, ovšem porážku neodvrátil.

Trenér Bayernu Tuchel už po minulé domácí porážce s Dortmudem uznal, že bavorský velkoklub podvanácté v řadě na trůn neusedne. V Heidenheimu se jeho slova potvrdila.

Přitom obhájce titulu začal dobře. Velký podíl na tom měl Gnabry, který první gól připravil pro Kanea a druhý dal sám. Anglický kanonýr to ve své první sezoně v bundeslize dotáhl už na 32 ligových zásahů.

Po změně stran ovšem domácí v rozpětí tří minut manko smazali a Kliendienst pak svým druhým gólem v zápase strhl vedení na stranu domácích. Heidenheim tak vyhrál poprvé po šesti kolech. Thomas Müller na svůj 700. zápas v dresu Bayernu rád vzpomínat nebude.

Stuttgart prožívá mimořádnou sezonu a má namířeno do Ligy mistrů, kterou hrál naposledy v roce 2010. Nezastavila ho ani Borussia Dortmund a po čtyřech výhrách v řadě vyšla naprázdno.

Postaral se o to guinejský útočník Guirassy a byl to už jeho 24. ligový gól od začátku soutěže. Stuttgart tak svého rivala porazil už potřetí, zdolal ho v této sezoně v lize i v poháru. A Guirassy se trefil v každém z těchto zápasů.

Lipsko bojující s Dortmundem o čtvrté a poslední německé místo v Lize mistrů rozhodlo o výhře ve Freiburgu třemi góly už do přestávky. Dvakrát se trefil jeho nejlepší střelec Openda a načal svou třetí desítku ligových branek v sezoně.

Domácí promarnili největší šanci, když Höler neproměnil penaltu. Po změně stran dostal výsledek jen drobné úpravy, hosté vyhráli 4:1.

Předposlední Kolín nad Rýnem po sedmi kolech poprvé ukořistil tři body. Porazil Bochum 2:1, když oba góly vstřelil až v nastavení.

V dalším utkání ohrožených týmů Mohuč deklasovala poslední Darmstadt 4:0 a zdá se, že nováček se po roce vrátí zpět do druhé ligy. Šestnáctá příčka, která by znamenala alespoň naději v podobě baráže, se mu vzdálila na devět bodů.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:

Union Berlín - Leverkusen 0:1 (45.+8 Wirtz z pen.), Heidenheim - Bayern Mnichov 3:2 (52. a 79. Kleindienst, 50. Sessa - 38. Kane, 45. Gnabry), Freiburg - Lipsko 1:4 (59. Grifo - 18. a 44. Openda, 2. Haidara, 54. Šeško), Kolín nad Rýnem - Bochum 2:1 (90.+1 Tigges, 90.+2 Waldschmist - 53. Passlack), Mohuč - Darmstadt 4:0 (80. a 84. I Če-song, 32. Hanche-Olsen, 60. Gruda), Dortmund - Stuttgart 0:1 (64. Guirassy).

1. Leverkusen 28 24 4 0 69:19 76
2. Bayern Mnichov 28 19 3 6 80:36 60
3. Stuttgart 28 19 3 6 64:34 60
4. Lipsko 28 16 5 7 64:33 53
5. Dortmund 28 15 8 5 55:33 53
6. Eintracht Frankfurt 28 10 12 6 43:36 42
7. Augsburg 27 9 9 9 44:43 36
8. Freiburg 28 10 6 12 40:52 36