Schick opět hrdinou Leverkusenu. V nastavení rozhodl o výhře nad Hoffenheimem

Aktualizováno 30. 3. 2024 21:04
Patrik Schick je znovu za hrdinou fotbalového Leverkusenu. V první minutě nastavení utkání 27. kola německé ligy rozhodl o vítězství 2:1 nad Hoffenheimem. Český útočník tak svým pátým gólem v bundesligové sezoně završil úspěšný obrat Bayeru, který ještě v 88. minutě prohrával.
Český útočník Leverkusenu Patrik Schick slaví gól, kterým v nastaveném čase rozhodl o vítězství nad Hoffenheimem | Foto: Reuters

Leverkusen byl od začátku lepší, ale v 33. minutě se hosté, za které celý zápas odehráli Pavel Kadeřábek a David Jurásek, po ojedinělém brejku dostali do vedení zásluhou Beiera.

Domácí měli dál výraznou převahu, ale obrat se jim povedl až v úplné koncovce.

Nejprve v 88. minutě srovnal Andrich a vzápětí Schick usměrnil z malého vápna do brány centr. V březnu to byl už jeho čtvrtý gól v nastaveném čase.

Tři dal po vypršení základní hrací doby ve dvou zápasech s Karabachem v osmifinále Evropské ligy.

Hráči Bayeru, z jehož lavičky sledovali výhru Matěj Kovář a Adam Hložek, oslavili vítězně páteční oznámení trenéra Xabiho Alonsa o pokračování v angažmá.

Leverkusen prodloužil sérii neporazitelnosti na 39 zápasů a v čele tabulky má třináctibodový náskok na druhý Bayern Mnichov, který prohrál doma 0:2 šlágr s Borussií Dortmund.

Hostující tým šel do vedení už v 10. minutě. Na Brandtovu průnikovou přihrávku si naběhl Adeyemi a z úhlu se štěstím prostřelil Ulreicha.

Náhradník zraněné brankářské jedničky Manuela Neuera ve druhém poločase opakovaně domácí tým podržel, ale v 83. minutě ho podruhé překonal Ryerson.

Borussia v Mnichově uspěla téměř po sedmi letech, naposledy zvítězila 26. dubna 2017 v semifinále Německého poháru. Poslední ligové vítězství BVB v Allianz Areně se datuje až do dubna roku 2014.

Dortmund se po čtvrté výhře za sebou posunul na čtvrté místo před Lipsko, které doma hrálo bez branek se sestupem ohroženou Mohučí.

Uzdravený Tomáš Čvančara poprvé od 20. prosince nastoupil k ligovému zápasu za Mönchengladbach, domácí prohře 0:3 s Freiburgem ale nezabránil. Český útočník v 62. minutě vystřídal Siebatcheua a odehrál 29 minut.

Brémy doma podlehly Wolfsburgu 0:2. Jiří Pavlenka zůstal na lavičce Werderu, stejně tak Václav Černý za vítěze do hry nezasáhl.

Frankfurt doma remizoval s Unionem 0:0, Alex Král setrval mezi náhradníky berlínských hostů.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Leverkusen - Hoffenheim 2:1 (88. Andrich, 90.+1 Schick - 33. Beier), Bayern Mnichov - Dortmund 0:2 (10. Adeyemi, 83. Ryerson), Brémy - Wolfsburg 0:2 (45.+4 Lacroix, 84. Majer), Eintracht Frankfurt - Union Berlín 0:0, Lipsko - Mohuč 0:0, Mönchengladbach - Freiburg 0:3 (7. Gregoritsch, 47. Röhl, 58. Doan).

1. Leverkusen 27 23 4 0 68:19 73
2. Bayern Mnichov 27 19 3 5 78:33 60
3. Stuttgart 26 18 2 6 60:31 56
4. Dortmund 27 15 8 4 55:32 53
5. Lipsko 27 15 5 7 60:32 50
6. Eintracht Frankfurt 27 10 11 6 42:35 41
7. Freiburg 27 10 6 11 39:48 36
8. Augsburg 26 9 8 9 43:42 35