V životě jsem ji neviděla, říká Plíšková o soupeřce. Varuje ji výprask Strýcové

av av
15. 8. 2019 12:28
V Cincinnati zažila Karolína Plíšková jeden z nejlepších momentů kariéry. Před třemi lety zde v předzvěsti následné jízdy do finále US Open zdvihla nad hlavu vítěznou trofej. Může letos na amerických betonech zářit podobně?
Takto slavila Karolína Plíšková v Cincinnati před třemi lety.
Takto slavila Karolína Plíšková v Cincinnati před třemi lety. | Foto: Reuters

Na soudy je příliš brzy. Plíšková dobře ví, že především potřebuje herní praxi.

Přípravu na US Open zahájila minulý týden v Torontu, kde po dvou výhrách nad Alison Riskeovou a Anett Kontaveitovou skončila ve čtvrtfinále na raketě pozdější vítězky, domácí hvězdy Bianky Andreescuové.

Mezi osm nejlepších může jít i na aktuálním podniku v Ohiu. Zahřívací kolo zvládla, ve středu si poradila s Číňankou Wang Ja-fan snadno 6:1, 6:3. "Můj tenis byl v pořádku," hodnotila světová trojka stručně pohodový vstup do turnaje. A už se soustředila na duel následující.

Ve čtvrtek večer středoevropského času Plíšková vyzve nepříliš známou, avšak nevyzpytatelnou Švédku Rebeccu Petersonovou.

Na první pohled snadná cesta k případnému úspěchu, při bližším pohledu utkání, v němž může favorizovaná Češka jenom ztratit.

"Nikdy jsem ji neviděla hrát," přiznala Plíšková bez okolků. "Musím se podívat na nějaká videa a pobavit se o tom s trenérkou, která viděla část jejího minulého zápasu. Připravíme se," slíbila hráčka, která v případě postupu do semifinále udrží šanci na post světové jedničky.

Čtyřiadvacetiletou Petersonovou, momentálně 74. tenistku světa, rozhodně nehodlá podcenit.

"Už je to pravidlem, že se objevují nové a nové tváře. Petersonová je jednou z nich a vím, že už porazila některé skvělé hráčky. Třeba Strýcovou v kvalifikaci, takže bude mít sebevědomí," dala Plíšková na srozuměnou, že má pečlivě zkouknuté poslední výsledky své další protivnice.

Petersonová prošla v Cincinnati do hlavní fáze z kvalifikace, v jejímž závěrečném kole vyprovodila z kurtu semifinalistku nedávného Wimbledonu. Strýcová odešla s výpraskem 2:6, 1:6.

Švédka pak navíc v soutěži zvládla další dvě klání, když ve třech setech udolala hvězdnou Britku Johannu Kontaovou, i v minulém kole Rusku Veroniku Kuděrmetovovou.

Nedávno ve Washingtonu dokázala Petersonová přehrát grandslamovou šampionku Sloane Stephensovou. Právě Američanka, která na US Open triumfovala před dvěma lety, může být soupeřkou Plíškové v boji o semifinále.

Turnaj v Cincinnati pomalu míří do závěrečných kol a rodačka z Loun je na něm poslední českou nadějí. Hned po prvním zápase se loučily Barbora Strýcová, Petra Kvitová i Kateřina Siniaková.

 

Právě se děje

Další zprávy