Plíšková v barvách duhy. Češka vysvětlila, proč podporuje sexuální menšiny

av av
15. 8. 2019 7:01
Česká tenistka Karolína Plíšková v kanadském Torontu podpořila LGBTQ komunitu.
Karolína Plíšková a Conchita Martínezová
Karolína Plíšková a Conchita Martínezová | Foto: ČTK

Ještě před startem turnaje v Cincinnati se američtí novináři zastavili u účasti Karolíny Plíškové na akci nazvané You Can Play Pride Day na předchozím turnaji v kanadském Torontu. 

"Můj partner, společnost Fila, tuhle událost sponzoroval," odpověděla nejprve světová trojka, aby vzápětí vyjasnila, že její zapojení do podpory menšin bylo veskrze dobrovolné.

"Mám za trenérku Conchitu Martínezovou, předtím jsem spolupracovala s Rennae Stubbsovou a stále jsme velké kamarádky. Takže je to něco, co doopravdy podporuji," řekla Plíšková.

"Když mě tedy někdo požádá, abych se takové akce zúčastnila, ráda ji podpořím, protože znám spoustu takových lidí. Bylo to milé a myslím si, že je důležité takové myšlenky čas od času zdůraznit," dodala česká hráčka, která v Torontu - stejně jako její španělská trenérka - navlékla symbolické duhové potítko.

Akce s podtitulem "Tenis je pro každého" měla za cíl podpořit sexuální menšiny a zdůraznit otevřenost tenistu vůči LGBTQ komunitě.

"Je to základní věc. Je důležité ukázat, že tenis je pro tuto komunitu přátelským prostorem. Protože sport obecně jím v minulosti často nebyl," vysvětlil smysl happeningu zástupce kanadského tenisu Jeff Donaldson.

Tenisový novinář Nick McCarvel, který během celé sezony organizuje různé akce na podporu LGBT, zase hovořil o tom, že právě tenis je v tomto ohledu historicky velmi pokrokovým sportem.

"Tenis je krásný sport a skutečně je pro každého. Navíc má výrazné queer kořeny. Je to sport, který v mnoha směrech ukazoval cestu, třeba právě co se týče LGBTQ hnutí," uvedl McCarvel.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy