reklama
 
 

Český boj o finále pařížské čtyřhry vyhrály Siniaková a Krejčíková

8. 6. 2018 17:14
V českém semifinále ženské čtyřhry se v Paříží radovala dvojice Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková.

Paříž - Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková vyhrály páteční české semifinále nad párem Andrea Sestini Hlaváčková, Barbora Strýcová.6:3, 6:2 a na French Open si zahrají o titul ve čtyřhře. Jejich soupeřkami bude překvapivě dvojice Eri Hozumiová a Makoto Ninomijaová, první japonský pár v grandslamovém finále čtyřhry.

Potřetí v historii může dámskou čtyřhru na Roland Garros vyhrát český pár. Jana Novotná s Helenou Sukovou uspěly jako první v roce 1990 a Sestini Hlaváčková s Lucií Hradeckou kralovaly před sedmi lety. Loni a před třemi lety slavila v deblu v Paříži Lucie Šafářová. K titulu došla vždy s americkou parťačkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou.

"Super zápas. Hrály jsme aktivně a tlačily jsme na síti. Povedlo se nám to přesně podle představ," řekla Siniaková pro web Tenisový svět a Radiožurnál. "Taktiku jsme do puntíku splnily a odpovídá tomu i výsledek," doplnila Krejčíková.

Šesté nasazené Siniaková s Krejčíkovou proti turnajovým dvojkám épe podávaly a jediný brejkbol ve druhém setu při servisu Siniakové zažehnaly. Třikrát naopak vzaly podání Strýcové, a to hned v první hře utkání a shodně na závěr setů. Jednou neudržela servis Hlaváčková.

Hodinu a osm minut dlouhý duel skončil po druhém mečbolu. První mečbol Hlaváčková odvrátila volejem, při druhém ale trefila Strýcová od základní čáry síť.

"Zasloužily si postoupit a zaslouží si vyhrát titul. My jsme neměly na nic odpověď," přiznala Strýcová. "Musely bychom mít fakt hodně štěstí, abychom to dokázaly otočit," řekla Hlaváčková. Se Strýcovou hrály první společný grandslam.

Krejčíková a Siniaková mohou ve 22 letech v Paříži navázat na juniorský triumf ve čtyřhře, který získaly před pět lety. Tehdy se jim mezi juniorkami dařilo - ovládly debla také ve Wimbledonu a na US Open.

Siniaková sice na letošním French Open prohrála se Strýcovou ve třetím kole dvouhry, ale ve čtyřhře ji na grandslamu porazila v semifinále podruhé v krátké době. Loni na US Open s Lucií Hradeckou přehrály Strýcovou s Lucií Šafářovou.

"České derby" mezi Kateřinou Siniakovou 🇨🇿 a Barborou Krejčíkovou 🇨🇿 na jedné straně a Barborou Strýcovou 🇨🇿 a Andreou Sestini Hlaváčkovou 🇨🇿 na straně druhé skončilo vítězstvím mladší dvojice, zápas ale také nabídl vtipnou vložku 🙂

Zveřejnil(a) Eurosport dne 08. June 2018

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 39 milionů eur):

Ženy:

Čtyřhra - semifinále:

Krejčíková, Siniaková (6-ČR) - Sestini Hlaváčková, Strýcová (2-ČR) 6:3, 6:2, Hozumiová, Ninomijaová (Jap.) - Čchan Chao-Čching, Jang Čao-süan (8-Tchaj-wan/Čína) 6:2, 6:2.

autoři: ČTK, Sport | 8. 6. 2018 17:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama