Video: Vytočený Del Potro v Paříži hledal křičícího diváka. Ten strachy oněměl

av av
8. 6. 2018 8:52
Neukázněný muž v publiku na kurtu Suzanne Lenglenové pořádně naštval argentinského ranaře Juana Martina Del Potra.
Juan Martin del Potro ve čtvrtfinále French Open 2018
Juan Martin del Potro ve čtvrtfinále French Open 2018 | Foto: Reuters

Paříž - Vypjaté čtvrtfinále grandslamu. Druhý set jde do koncovky a vy čelíte brejkbolu. Máte k dispozici už jen druhé podání. Soustředění je vyšponované na maximum, během nadhozu ale někdo z diváků zakřičí. Vy ztratíte pouhý zlomek koncentrace a míček letí do sítě. Dvojchyba, ztracené podání. Soupeř jde servírovat na zisk setu.

Přesně to zažil ve čtvrtek na French Open argentinský šampion Juan Martin del Potro v utkání proti Chorvatovi Marinu Čiličovi. Nikdo se v tu chvíli nemohl divit, že šestého hráče světa necitlivý zásah rebela z publika pořádně vytočil.

Zatímco spokojený Čilič šel nabrat síly na lavičku, Del Potro se vydal do opačného rohu dvorce s jasným cílem: hledat viníka. Argentinec chvíli s jedním divákem diskutoval, ten (ani nikdo jiný) se ovšem k přečinu nepřiznal. Hrdina z davu se nakonec ukázal býti zbabělcem.

Del Potrovi zbyl jenom vztek, který si hned po krátké a bezvýsledné diskusi s umpirovým rozhodčím vybil na raketě a lavičce.

"Byl to nepříjemný moment, udělal jsem dvojchybu. Proto jsem se tak naštval. Ale nemohl jsem najít toho, kdo to udělal," uvedl tenista po utkání, už s úsměvem na rtech.

"Šel jsem kvůli tomu blíž a ptal se diváků, kdo to byl. Ale bohužel. Pořád ho marně zkouším najít," smál se Del Potro.

Druhý set sice Argentinec opravdu ztratil, další dva ale ovládl a po téměř čtyřech hodinách boje postoupil do semifinále Roland Garros, kde změří síly s desetinásobným vítězem turnaje Rafaelem Nadalem.

I proto mu incident ze závěru druhé sady nakonec vůbec nevadil. Na tiskové konferenci nebylo po zlobě ani památky. 

"Každopádně to prostě byla moje chyba. Diváci jsou tady úžasní a tohle se zkrátka někdy stává. Nebyl jsem v tu chvíli dostatečně soustředěný, proto jsem chyboval," dodal smířlivě.

Devětadvacetiletý rodák z Tandilu se do semifinále French Open probojoval podruhé v kariéře, poprvé se tak stalo před devíti lety. O finále grandslamu bude hrát popáté a dostal se do něj pouze jednou. V roce 2009 při svém triumfu na US Open. Za zmínku stojí, že tam v semifinále přehrál právě Nadala. 

"Hrát proti Rafovi je výzva, kterou velmi rád podstoupí každý tenista. Bude to těžké, ale já do toho dám všechno. Budu čerpat energii a lásku od fanoušků a to je pro mě nejdůležitější," definitivně se Argentinec smířil s pařížským publikem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy