reklama
 
 

Video: Vytočený Del Potro v Paříži hledal křičícího diváka. Ten strachy oněměl

8. 6. 2018 8:52
Neukázněný muž v publiku na kurtu Suzanne Lenglenové pořádně naštval argentinského ranaře Juana Martina Del Potra.

Paříž - Vypjaté čtvrtfinále grandslamu. Druhý set jde do koncovky a vy čelíte brejkbolu. Máte k dispozici už jen druhé podání. Soustředění je vyšponované na maximum, během nadhozu ale někdo z diváků zakřičí. Vy ztratíte pouhý zlomek koncentrace a míček letí do sítě. Dvojchyba, ztracené podání. Soupeř jde servírovat na zisk setu.

Přesně to zažil ve čtvrtek na French Open argentinský šampion Juan Martin del Potro v utkání proti Chorvatovi Marinu Čiličovi. Nikdo se v tu chvíli nemohl divit, že šestého hráče světa necitlivý zásah rebela z publika pořádně vytočil.

Zatímco spokojený Čilič šel nabrat síly na lavičku, Del Potro se vydal do opačného rohu dvorce s jasným cílem: hledat viníka. Argentinec chvíli s jedním divákem diskutoval, ten (ani nikdo jiný) se ovšem k přečinu nepřiznal. Hrdina z davu se nakonec ukázal býti zbabělcem.

Del Potrovi zbyl jenom vztek, který si hned po krátké a bezvýsledné diskusi s umpirovým rozhodčím vybil na raketě a lavičce.

"Byl to nepříjemný moment, udělal jsem dvojchybu. Proto jsem se tak naštval. Ale nemohl jsem najít toho, kdo to udělal," uvedl tenista po utkání, už s úsměvem na rtech.

"Šel jsem kvůli tomu blíž a ptal se diváků, kdo to byl. Ale bohužel. Pořád ho marně zkouším najít," smál se Del Potro.

Druhý set sice Argentinec opravdu ztratil, další dva ale ovládl a po téměř čtyřech hodinách boje postoupil do semifinále Roland Garros, kde změří síly s desetinásobným vítězem turnaje Rafaelem Nadalem.

I proto mu incident ze závěru druhé sady nakonec vůbec nevadil. Na tiskové konferenci nebylo po zlobě ani památky. 

"Každopádně to prostě byla moje chyba. Diváci jsou tady úžasní a tohle se zkrátka někdy stává. Nebyl jsem v tu chvíli dostatečně soustředěný, proto jsem chyboval," dodal smířlivě.

Devětadvacetiletý rodák z Tandilu se do semifinále French Open probojoval podruhé v kariéře, poprvé se tak stalo před devíti lety. O finále grandslamu bude hrát popáté a dostal se do něj pouze jednou. V roce 2009 při svém triumfu na US Open. Za zmínku stojí, že tam v semifinále přehrál právě Nadala. 

"Hrát proti Rafovi je výzva, kterou velmi rád podstoupí každý tenista. Bude to těžké, ale já do toho dám všechno. Budu čerpat energii a lásku od fanoušků a to je pro mě nejdůležitější," definitivně se Argentinec smířil s pařížským publikem.

autor: av | 8. 6. 2018 8:52

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama