Znají se déle, než jsou na světě. Angry Birds z Plzně se teď poperou o finále French Open

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
8. 6. 2018 7:02
Deblové duo Barbora Strýcová a Andrea Sestini Hlaváčková v Paříži potvrzuje roli nasazených dvojek.
Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová
Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová | Foto: Instagram/Andrea Sestini Hlaváčková

Paříž/Praha - Semifinále v Madridu, finále v Římě, rostoucí forma deblového dua Barbora Strýcová a Andrea Sestini Hlaváčková naznačuje, že by si na tenisovém French Open měly dojít pro titul. Zatím je ale čeká teprve páteční semifinále proti krajankám Barboře Krejčíkové a Kateřině Siniakové.

Věkem skoro stejně staré plzeňské rodačky každopádně nastartovaly deblovou spolupráci na antuce skvěle a možná těží i z toho, že se znají opravdu dlouho. 

"Známe se odmalička. Bydlely jsme od sebe asi kilometr. Prožily jsme si spolu dětství i pubertu," vzpomíná pro deník Aktuálně.cz dvaatřicetiletá Strýcová.  

"Včera mi mamka dokonce říkala, že jsme se znaly ještě dřív, než jsme se narodily, protože se mamky kamarádily v době, kdy byly těhotné. Asi není na okruhu moc lidí, kteří by se znali déle, než žijí. Hodně jsme toho zažily," dodává o necelých pět měsíců mladší Sestini Hlaváčková.

Obě si novou spolupráci pochvalují a po skvělých výkonech v Madridu a Římě potvrzují role nasazených dvojek na French Open.

"Zápasy před Paříží nám hodně pomohly. V každém utkání je sice nějaké překvapení, ale samozřejmě už o sobě víme, co která jak zahraje. Jsme sehranější," libuje si Strýcová.

"Souhlasím. Čím víc toho hráčky spolu odehrají, tím roste i sebevědomí a roste i respekt u soupeřek," prohlašuje parťačka.

Zatímco Strýcová už to letos zkoušela například s Lucií Šafářovou, pro Sestini Hlaváčkovou je nová dlouhodobá spolupráce po delší době opět ryze česká. Sezonu totiž začala po boku s Latishou Chan z Tchaj-wanu, ale v únoru se rozešly. Od té doby stříbrná olympionička spoluhráčky střídala a především ty zahraniční.

"Je pro mě hrozně milé hrát s Češkou, řešit věci česky, znát její mentalitu od A až do Z. Je jednodušší i tu parťačku číst a tušit, co přijde. Musím ale říct, že jsem v minulosti měla tenisově na spoluhráčky štěstí, lidsky si to ne vždycky sedne, ale to se stává," říká.

Strýcová sice v deblu spolu s Číňankou Sie Su-wej ovládla podnik v Indian Wells, ve dvouhře se ale dost trápila, na výhru čekala od února.

"To, že se Báře v singlu ne úplně dařilo, jsem zjistila až v Římě. Její výsledky jsem takhle podrobně nesledovala. Debl každopádně hodně pomůže, když se vám nedaří v singlu. Moc jsem o tom nepřemýšlela, věděla jsem, že to Báře zase jednou sedne a vyhraje několik zápasů za sebou," nechala se slyšet Sestini Hlaváčková.

A měla pravdu. Strýcová se v Paříži vzchopila ke skvělé singlové jízdě, protáhla se až do osmifinále.

"Bylo to pro ni náročné v tom, že toho najednou měla moc. Hrála každý den jednou singla, pak debla. Pět dní v kuse. To mi jí bylo líto, ale zvládla to," chválí kamarádku, se kterou si v Paříži říkají Angry Birds podle populární mobilní a počítačové hry.

Obě mají jasný plán, rády by se dostaly na podzimní Turnaj mistryň pro osm nejlepších párů sezony. I proto spolu budou dál hrát i na trávě.

"Chceme absolvovat ty největší turnaje až do konce sezony, to jsme si řekly hned na začátku naší spolupráce. Vyzkoušely jsme si, že když se daří, tak to jde. Asi přijdou týdny, kdy to úplně nepůjde, ale jsme na to připravené. Turnaj mistryň je vždycky třešnička na dortu, není potřeba se na něj teď moc soustředit. Když budou výsledky, tak přijde," věří Sestini Hlaváčková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Zemřel Eduard Marek řečený Hroznýš, nejstarší český skaut

Zemřel Eduard Marek řečený Hroznýš, nejstarší český skaut. Za války ho za pomoc Židům věznili nacisté, po únoru 1948 zase komunisté. Bylo mu 104 let.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Krčmář odpočíval a česká biatlonová štafeta dojela v Anterselvě patnáctá

Čeští biatlonisté bez své jasné jedničky Michala Krčmáře, který dostal po náročném programu volno, obsadili v posledním štafetovém závodu před olympijskými hrami 15. místo. Naděje na lepší výsledek týmu sebral hned na prvním úseku Mikuláš Karlík, neboť po trestném kole jel v závěru startovního pole. Vyhráli suverénně Norové.

Karlík v prvním kole zlomil hůl, což jej ovlivnilo při následné úvodní střelbě. "Zbytečně jsem si ukopl hůlku, pak nad tím přemýšlel a na ležce neudělal nic, co jsem měl. Jsem na sebe naštvaný," řekl České televizi. Po trestném kole Karlík klesl na poslední 24. pozici a na ní s velkou ztrátou také předával Milanu Žemličkovi.

Ten na střelnici nezaváhal, štafetu vytáhl a předával devatenáctý s mankem už téměř tří minut. Jakub Štvrtecký třikrát dobíjel a vyslal Adama Václavíka na trať z 17. místa. Český finišman si úsek protáhl po chybné ráně také o 150 metrů a doběhl patnáctý, předposlední ze štafet, které nebyly dostiženy o kolo. Odstup od Norů v cíli narostl na více než pět a půl minuty.

Češti si připsali 15. pozici v této sezoně po 11., 9. a 18. místě, vždy absolvovali minimálně jeden trestný okruh. Norové vyhráli i třetí týmový závod, do něhož nastoupili. Druzí byli o bezmála dvě minuty pomalejší Rusové, třetí Němci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy