Znají se déle, než jsou na světě. Angry Birds z Plzně se teď poperou o finále French Open

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
8. 6. 2018 7:02
Deblové duo Barbora Strýcová a Andrea Sestini Hlaváčková v Paříži potvrzuje roli nasazených dvojek.
Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová
Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová | Foto: Instagram/Andrea Sestini Hlaváčková

Paříž/Praha - Semifinále v Madridu, finále v Římě, rostoucí forma deblového dua Barbora Strýcová a Andrea Sestini Hlaváčková naznačuje, že by si na tenisovém French Open měly dojít pro titul. Zatím je ale čeká teprve páteční semifinále proti krajankám Barboře Krejčíkové a Kateřině Siniakové.

Věkem skoro stejně staré plzeňské rodačky každopádně nastartovaly deblovou spolupráci na antuce skvěle a možná těží i z toho, že se znají opravdu dlouho. 

"Známe se odmalička. Bydlely jsme od sebe asi kilometr. Prožily jsme si spolu dětství i pubertu," vzpomíná pro deník Aktuálně.cz dvaatřicetiletá Strýcová.  

"Včera mi mamka dokonce říkala, že jsme se znaly ještě dřív, než jsme se narodily, protože se mamky kamarádily v době, kdy byly těhotné. Asi není na okruhu moc lidí, kteří by se znali déle, než žijí. Hodně jsme toho zažily," dodává o necelých pět měsíců mladší Sestini Hlaváčková.

Obě si novou spolupráci pochvalují a po skvělých výkonech v Madridu a Římě potvrzují role nasazených dvojek na French Open.

"Zápasy před Paříží nám hodně pomohly. V každém utkání je sice nějaké překvapení, ale samozřejmě už o sobě víme, co která jak zahraje. Jsme sehranější," libuje si Strýcová.

"Souhlasím. Čím víc toho hráčky spolu odehrají, tím roste i sebevědomí a roste i respekt u soupeřek," prohlašuje parťačka.

Zatímco Strýcová už to letos zkoušela například s Lucií Šafářovou, pro Sestini Hlaváčkovou je nová dlouhodobá spolupráce po delší době opět ryze česká. Sezonu totiž začala po boku s Latishou Chan z Tchaj-wanu, ale v únoru se rozešly. Od té doby stříbrná olympionička spoluhráčky střídala a především ty zahraniční.

"Je pro mě hrozně milé hrát s Češkou, řešit věci česky, znát její mentalitu od A až do Z. Je jednodušší i tu parťačku číst a tušit, co přijde. Musím ale říct, že jsem v minulosti měla tenisově na spoluhráčky štěstí, lidsky si to ne vždycky sedne, ale to se stává," říká.

Strýcová sice v deblu spolu s Číňankou Sie Su-wej ovládla podnik v Indian Wells, ve dvouhře se ale dost trápila, na výhru čekala od února.

"To, že se Báře v singlu ne úplně dařilo, jsem zjistila až v Římě. Její výsledky jsem takhle podrobně nesledovala. Debl každopádně hodně pomůže, když se vám nedaří v singlu. Moc jsem o tom nepřemýšlela, věděla jsem, že to Báře zase jednou sedne a vyhraje několik zápasů za sebou," nechala se slyšet Sestini Hlaváčková.

A měla pravdu. Strýcová se v Paříži vzchopila ke skvělé singlové jízdě, protáhla se až do osmifinále.

"Bylo to pro ni náročné v tom, že toho najednou měla moc. Hrála každý den jednou singla, pak debla. Pět dní v kuse. To mi jí bylo líto, ale zvládla to," chválí kamarádku, se kterou si v Paříži říkají Angry Birds podle populární mobilní a počítačové hry.

Obě mají jasný plán, rády by se dostaly na podzimní Turnaj mistryň pro osm nejlepších párů sezony. I proto spolu budou dál hrát i na trávě.

"Chceme absolvovat ty největší turnaje až do konce sezony, to jsme si řekly hned na začátku naší spolupráce. Vyzkoušely jsme si, že když se daří, tak to jde. Asi přijdou týdny, kdy to úplně nepůjde, ale jsme na to připravené. Turnaj mistryň je vždycky třešnička na dortu, není potřeba se na něj teď moc soustředit. Když budou výsledky, tak přijde," věří Sestini Hlaváčková.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy