reklama
 
 

Rýsuje se totální demolice zbytku světa. Češky početně ovládnou Turnaj mistryň

2. 10. 2017 7:42
Dvacet dní zbývá do startu tradičního Turnaje mistryň. A do Singapuru, kde se finální turnaj sezony v posledních letech koná, má blízko velké množství českých tenistek.

Praha - Teprve podruhé během posledních sedmi sezon budou české tenistky chybět ve finále týmového Fed Cupu, který od roku 2011 již pětkrát opanovaly. Jejich dlouhodobá vláda nad tenisovou planetou tím ale končí pouze zdánlivě.

Důkazem budiž pohled na momentální stavy žebříčků WTA Race, tedy bojů o kvalifikaci na prestižní Turnaj mistryň. České vlajky jednoznačně dominují.

Samozřejmě nikoli ve dvouhře, kde bude mít Česko v Singapuru jednu zástupkyni v podobě Karolíny Plíškové. Disciplínou, která jednoznačněji demonstruje dominanci malé země ve středu Evropy, je debl. V letošním pořadí čtyřhry se to Češkami jenom hemží.

Na třetím místě jsou Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou, jež ale do Singapuru nepocestují. Američanka si na Wimbledonu vážně zranila koleno. Šafářová nyní hraje s krajankou Barborou Strýcovou, ale brzdí jí zdravotní potíže.

Český pár je zatím sedmnáctý a času na zlepšení už příliš nezbývá. I bez Šafářové, momentálně trojky deblového žebříčku, to ovšem vypadá na výrazný úspěch.

Jistotu účasti na závěrečném podniku sezony mají finalistky US Open Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou. Pár bodů chybí ke kvalifikaci velezkušené Květě Peschkeové, která tvoří pár s Němkou Annou-Lenou Grönefeldovou.

A na pátý a šestý pár současného pořadí navazuje i Andrea Hlaváčková. Také ona - ve dvojici s Maďarkou Timeou Babosovou - má do Singapuru velmi blízko. Zvlášť po víkendovém triumfu na turnaji v Taškentu.

Hlaváčková v roce 2017 obzvlášť ukazuje svou deblovou sílu. Sezonu zahájila po boku Číňanky Pcheng Šuaj, ta se ale za pochodu rozhodla soustředit se takřka výhradně na svou slibně se rozvíjející kariéru ve dvouhře. I tak spolu za pár měsíců nasbíraly tolik bodů, že by se v tuto chvíli na Turnaj mistryň dostaly. Jsou osmé, místečko za Hlaváčkovou s Babosovou.

Česko - maďarský pár každopádně náramně šlape, letos vyhrál tři turnaje a jednatřicetiletou rodačku z Plzně vynesl už na sedmé místo světového žebříčku čtyřhry. V první dvacítce zde najdeme pět českých hráček, Peschkeová je těsně jednadvacátá.

A ještě veseleji pak vypadá přehled předpokládané účasti na Turnaji mistryň, jež je na programu v týdnu od 22. do 29. října v hale Singapore Indoor Stadium, podle jednotlivých národností. Českých hráček by mělo jet do městského státu v jihovýchodní Asii nejméně pět.

Může tomu jiný stát konkurovat? V žádném případě. Na druhém místě jsou Rusko a Austrálie, jež by měly na dostaveníčko těch nejlepších singlistek a deblistek světa vyslat po dvou hráčkách.

autor: Aleš Vávra | 2. 10. 2017 7:42

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama