reklama
 
 

Ruku Kvitové chtěl v Paříži vidět i Becker, Navrátilová se málem rozbrečela

2. 6. 2017 17:00
Petra Kvitová se po comebacku na French Open vrací zpět do tréninkového procesu a přípravy na Wimbledon. Tam už chce česká tenistka hrát, jako by ji v prosinci žádná nešťastná událost nepotkala. Její rychlé uzdravení ale zaskočilo i lékaře.

Praha - Končí doba, kdy byla obětí napadení, a začíná být zase tenistkou. Petra Kvitová dorazila z Paříže v usměvavé náladě. Na French Open si odbyla vítěznou premiéru po rekonvalescenci pořezané ruky a nyní se může soustředit na přípravu na travnatou část sezony.

"Ruka není stoprocentní, a asi už nikdy nebude, ale ještě je prostor na posun, potřebuju dělat nějaká další cvičení, abych dala ruku do pěsti," přiznala na páteční tiskové konferenci novinářům.

Té se účastnil i lékař Radek Kebrle, který v prosinci po útoku neznámým pachatelem české tenistce pořezanou ruku operoval. "Kdyby mi někdo řekl, že bude Petr hrát po pěti měsících od operace, řekl bych, že je blázen. Normální doba rekonvalescence takového zranění je půl roku," kroutil hlavou chirurg, který musel Kvitové dát dohromady pořezané šlachy všech prstů a dva nervy na levé ruce.

Kvitová se rozhodla k návratu na Roland Garros před 14 dny. "To jsme hrály s Luckou Hradeckou takový přípravný set a opravdu naplno, byl se podívat i pan doktor, a i ten pak souhlasil. Ale slíbila jsem mu, že kdybych měla v zápase potíže, okamžitě bych skrečovala," řekla aktuálně 16. hráčka světa.

V Paříži se jí dostalo skvělého přijetí. "Bylo to příjemné. Přišla za mnou spousta hráček, řada trenérů, dostala jsem od holek hodně pozvání na kafe. Martina Navrátilová za mnou přišla do šatny, objala mě a řekla, že radši nebude mluvit, nebo se rozbrečí, Boris Becker se mi zase díval na ruku," prozradila Kvitová. 

Na francouzském grandslamu absolvovala dva zápasy a ruka přežila bez újmy. "Po dvou duelech je v pořádku, nijak zásadně neotekla. Ještě to pořád není ono, den před zápasem v Paříži se mi stalo, že mi při tréninku vyletěla raketa z ruky. Ještě jí nemůžu ideálně stisknout, chybí trochu cit v konečcích prstů, ale to je snad jediný problém," uvedla.

Hodně zvláštní obnovenou premiéru na okruhu zažil v Paříži i trenér Jiří Vaněk, který s Kvitovou zahájil spolupráci těsně před prosincovým útokem a dlouho tak nemohl se svou svěřenkyní pracovat.

"Byl to zvláštní začátek angažmá, pět měsíců jsme se kvůli tomu jen tak trochu poznávali, ale teď už jsem i já zažil první zápas a moc se těším, jak to bude dál pokračovat," řekl Vaněk.

Zatím ale ještě musí přizpůsobovat tréninky pokračující rekonvalescenci Kvitové. "Už před French Open jsme upravovali tréninky podle potřeby, trénovali jsme jen ob den, abychom ruku moc nepřetěžovali, teď už asi zkusíme dva dny v kuse a volno dát až třetí, uvidíme, jak Petra zvládne větší zátěž," prohlásil.

Kvitová zvládla rehabilitaci nejen po fyzické, ale i po psychické stránce. "Mám už dva roky mentálního kouče, který se zajímá i o tyhle nešťastné události, takže jsem to s ním konzultovala," přiznala.

Nyní ji čeká přechod na trávu a plně se může soustředit na blížící se turnaj v All England Clubu. " Zkusíme hrát ještě jeden turnaj před Wimbledonem, asi Birmingham, kam bychom měli odlétat už za 14 dní. Od pondělka nás teď čeká každododenní práce a půjdeme zase turnaj od turnaje," dodal Vaněk. 

autor: Miroslav Harnoch | 2. 6. 2017 17:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama