Poraněná ruka mě občas ještě zlobí. Ale teď bude všechno jako dřív, těší se Kvitová

ČTK ČTK
31. 5. 2017 16:16
Tenistka Petra Kvitová splnila v Paříži svoji misi. Úspěšně se vrátila na turnaje ani ne půl roku po vážném zranění levé ruky. Na antukovém French Open vypadla ve druhém kole a těší se na trávu.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Paříž - Po prohře s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou vyzdvihla Petra Kvitová dvě nejdůležitější věci, které se z jejího pohledu na Roland Garros odehrály. "První je, že ruka vydržela i po zápase," řekla. "Druhou je, že jsem si odbyla to, co jsem měla. Úkol byl splněn, budu se soustředit už jen na tenis, na přípravu, všechno bude zase tak, jak bylo předtím. Na to se těším nejvíc."

V areálu Rolanda Garrose se vrátila na okruh po prosincovém přepadení, při kterém jí pachatel pořezal všechny prsty levé ruky a přeřízl dva nervy. Po čtyřhodinové operaci se dokázala připravit dříve, než se čekalo, a v neděli i vyhrála první kolo.

"To bude nejsilnější vzpomínka na návrat. Výhra na 'Chatrieru' byla velmi emotivní," vzpomínala duel s Julii Boserupovou z USA 6:3, 6:2 na centrálním dvorci.

Zopakovala, jak je ráda, že zase hreje tenis. "Chyběl mi. Být na kurtu a přemýšlet, co soupeřce vyhovuje a co ne, vymýšlet taktiku. Tenis miluju od dětství a chyběly mi i tváře z šatny a lidi okolo. A pocit, když vyhrajete, je úchvatný," vyznala se.

Ve druhém utkání nestačila na Mattekovou-Sandsovou a prohrála ve zkrácených hrách po dvou hodinách a šesti minutách. "Ruka nebyla podle mě tak dobrá jako v prvním zápase, ale takové dny asi budou a budu se na to muset připravit," řekla.

Nedokázala přesně popsat, v čem tentokrát operovaná ruka nebyla ideální. "Někdy se vzbudím a je to dobré a jindy tam není něco v pořádku. Jestli jsou to jizvy, nebo je ruka trošku oslabenější… On je ještě pořád čas, kdy se má všechno hojit. Pár měsíců to zabere a pak se uvidí, jak bude ruka reagovat," uvedla Kvitová.

Na konci zápasu s Mattekovou-Sandsovou udělala Kvitová dvojchybu a hodila raketou, ač to většinou nedělá. Mohlo to značit, jak moc se toužila k tenisu vrátit. "Nejsem si jistá," culila se Kvitová a doplnila: "Myslím, že táta neměl radost. Že jsem hodila raketou, ukazuje, že jsem na sebe naštvaná. Bojovala jsem."

"Bylo vidět už před zápasem, že šla určitě vyhrát a bojovala do posledního míče. Emoce, když to z ní spadlo, protože to bylo kousek, dva tři balonky a mohlo to být jiné, tak to z ní vylítlo a hodila raketou," komentoval kouč Jiří Vaněk.

Kvitová přiznala, že chtěla hodit raketou během utkání několikrát. Promarnila totiž 10 ze 14 brejkbolů a v obou tie-breacích nadějné vedení. "Ale dlouho jsem si říkala, že ještě ne. Pak už jsem to neudržela. Přišlo mi to zrovna přirozené. Byla jsem zakouslá, boj tam byl. Je mi líto, že jsem nemohla hrát ještě třetí set," řekla.

Z Paříži odletí ve čtvrtek domů. Zamíří i do Vysokého nad Jizerou na kontrolu za lékařem Radkem Kebrlem, který ruku operoval. "Určitě se na to musí podívat, doufám, že tam nenajde nic špatného," řekla sedmadvacetiletá hráčka.

Pak už bude vyhlížet oblíbenou trávu. Ještě ale nevěděla, kolik turnajů před Wimbledonem odehraje. Musí brát v potaz dvě zásadní hlediska. "Nemám nic nahraného, takže bych měla absolvovat co nejvíc turnajů, ale ruku nesmím přetížit. O tom se často bavíme, aby se to nezkomplikovalo, nedostal se tam zánět nebo něco. Musíme najít balanc, jak to udělat," řekla dvojnásobná vítězka Wimbledonu.

Právě ve Wimbledonu už by za měsíc chtěla hrát ještě lépe než v Paříži. Na All England Club má ty nejkrásnější vzpomínky. "Moje hra trávě sedí. Zase si pronajmeme dům, bude to podobné jako v minulosti. Jsem ráda, že Wimby nevynechám. Jsem ráda, že mi tohle nikdo nevzal. Asi si to užiju víc než v předchozích letech."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Brazilský exprezident Lula je očištěn, jeho údajná korupční kauza je promlčená

Brazilský soud v pátek definitivně ukončil kauzu, kvůli které strávil bývalý prezident Luiz Inácio Lula da Silva rok a půl ve vězení. Případ s podezřelým převodem luxusního bytu, který podle obžaloby Lula da Silva přijal jako úplatek, je podle soudu totiž promlčený, informovala agentura EFE. Původní rozsudek vloni zrušil nejvyšší soud a nařídil, aby se případem znovu zabývala justice v hlavním městě Brasília. Bývalému prezidentovi se tak definitivně otevřela cesta, aby se mohl letos znovu ucházet o úřad hlavy státu.

Podezřelá transakce s bytem se stala v roce 2011. Promlčecí lhůta činí v těchto případech 16 let. Na šestasedmdesátiletého Lulu se však vztahuje poloviční doba, se kterou brazilské zákony počítají u lidí ve věku nad 70 let.

Podle obžaloby Lula dostal od stavební firmy OAS luxusní byt v přímořské letovisku Guarujá. Výměnou za to bývalý prezident údajně protežoval firmu při zakázkách státní ropné společnosti Petrobras. Za korupci Lula dostal v roce 2018 trest 12 let vězení a za mřížemi strávil 19 měsíců. Propustilo ho rozhodnutí nejvyššího soudu, podle kterého nesmí být uvězněn člověk, který ještě nevyčerpal všechny možnosti odvolání.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy