Rozplakat se těsně před zápasem není ideální, řekla emočně vyždímaná vítězka Kvitová

Aleš Vávra Aleš Vávra
10. 2. 2018 17:47
Petra Kvitová i přes velké komplikace vyhrála úvodní dvouhru čtvrtfinále Fed Cupu proti Švýcarsku.
Petra Kvitová musela s Viktorijí Golubicovou bojovat ve třech setech.
Petra Kvitová musela s Viktorijí Golubicovou bojovat ve třech setech. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Tenhle zápas Petru Kvitovou hodně bolel. Ani ne tak fyzicky, jako spíš emočně. Česká tenistka se po více než roce vrátila do reprezentačního týmu a byl to comeback vítězný.

Kvitová po divokém průběhu porazila Švýcarku Viktoriji Golubicovou 6:2, 1:6, 6:3 a připsala České republice první bod ve čtvrtfinále Fed Cupu.

"Jsem strašně ráda, že to tak dopadlo. To utkání mě strašně emočně vyždímalo," přiznala po utkání.

Už při slavnostním nástupu s ní zacloumalo uctění památky nedávno zesnulé legendy Jany Novotné. Minuta ticha se v O2 areně spontánně změnila v minutu potlesku a české tenistky se marně bránily dojetí.

"Bylo to hodně smutné a nás holky to regulérně rozplakalo. Nebylo ideální jít pak hned na kurt a hrát zápas," vysvětlila na tiskové konferenci.

Zpočátku ovšem předváděla skvělý výkon a Golubicovou nenechala nadechnout. Po rychlé první sadě ale dopadla tvrdě na zem. "Najednou jsem pocítila takový řekněme emoční deficit. Měla jsem úplně vypnuté nohy, byla jsem vyřízená," prohlásila Kvitová.

Ve druhém setu jí nevycházely dramatické koncovky gemů, proto už si v závěru přála, aby druhé dějství rychle skončilo. Hned po jeho skončení se vydala nabrat nové psychické síly do útrob areny.

"Ten odchod byl záměrný. Potřebovala jsem se dostat do takové své bubliny, aby na mě nikdo nemluvil. Oprostila jsem se od toho tlaku, kdy vám každý fandí. Potkala jsem tam jen Báru Strýcovou a ta mi řekla: "Jeď!" Tak jsem jela," usmívala se dlouholetá opora reprezentačního výběru, která si před začátkem třetího setu sundala z hlavy čelenku. "Potřebovala jsem něco změnit," osvětlila.

Atmosféru v pražské areně si nemohla vynachválit. "Proto my ten Fed Cup tak rádi hrajeme. Lidi byli úžasní. A to i ve druhém setu, kdy jásali po každém mém vyhraném míčku, i když jich moc nebylo. Toho si strašně vážím, že fandí, i když se tolik nedaří," poznamenala.

Vzpomínka na Janu Novotnou s ní cloumala i po utkání. "Prolétly mi hlavou všechny její úspěchy, vybavila jsem si zejména Wimbledon. Byl to strašně silný moment pro nás všechny," uzavřela Kvitová a běžela fandit kamarádce Strýcové ve druhém sobotním duelu proti Belindě Bencicové.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 3 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy