Rozplakat se těsně před zápasem není ideální, řekla emočně vyždímaná vítězka Kvitová

Aleš Vávra Aleš Vávra
10. 2. 2018 17:47
Petra Kvitová i přes velké komplikace vyhrála úvodní dvouhru čtvrtfinále Fed Cupu proti Švýcarsku.
Petra Kvitová musela s Viktorijí Golubicovou bojovat ve třech setech.
Petra Kvitová musela s Viktorijí Golubicovou bojovat ve třech setech. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Tenhle zápas Petru Kvitovou hodně bolel. Ani ne tak fyzicky, jako spíš emočně. Česká tenistka se po více než roce vrátila do reprezentačního týmu a byl to comeback vítězný.

Kvitová po divokém průběhu porazila Švýcarku Viktoriji Golubicovou 6:2, 1:6, 6:3 a připsala České republice první bod ve čtvrtfinále Fed Cupu.

"Jsem strašně ráda, že to tak dopadlo. To utkání mě strašně emočně vyždímalo," přiznala po utkání.

Už při slavnostním nástupu s ní zacloumalo uctění památky nedávno zesnulé legendy Jany Novotné. Minuta ticha se v O2 areně spontánně změnila v minutu potlesku a české tenistky se marně bránily dojetí.

"Bylo to hodně smutné a nás holky to regulérně rozplakalo. Nebylo ideální jít pak hned na kurt a hrát zápas," vysvětlila na tiskové konferenci.

Zpočátku ovšem předváděla skvělý výkon a Golubicovou nenechala nadechnout. Po rychlé první sadě ale dopadla tvrdě na zem. "Najednou jsem pocítila takový řekněme emoční deficit. Měla jsem úplně vypnuté nohy, byla jsem vyřízená," prohlásila Kvitová.

Ve druhém setu jí nevycházely dramatické koncovky gemů, proto už si v závěru přála, aby druhé dějství rychle skončilo. Hned po jeho skončení se vydala nabrat nové psychické síly do útrob areny.

"Ten odchod byl záměrný. Potřebovala jsem se dostat do takové své bubliny, aby na mě nikdo nemluvil. Oprostila jsem se od toho tlaku, kdy vám každý fandí. Potkala jsem tam jen Báru Strýcovou a ta mi řekla: "Jeď!" Tak jsem jela," usmívala se dlouholetá opora reprezentačního výběru, která si před začátkem třetího setu sundala z hlavy čelenku. "Potřebovala jsem něco změnit," osvětlila.

Atmosféru v pražské areně si nemohla vynachválit. "Proto my ten Fed Cup tak rádi hrajeme. Lidi byli úžasní. A to i ve druhém setu, kdy jásali po každém mém vyhraném míčku, i když jich moc nebylo. Toho si strašně vážím, že fandí, i když se tolik nedaří," poznamenala.

Vzpomínka na Janu Novotnou s ní cloumala i po utkání. "Prolétly mi hlavou všechny její úspěchy, vybavila jsem si zejména Wimbledon. Byl to strašně silný moment pro nás všechny," uzavřela Kvitová a běžela fandit kamarádce Strýcové ve druhém sobotním duelu proti Belindě Bencicové.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy