reklama
 
 

Kde se u vás bere tolik šampionek? Tenis děláte vážně dobře, kroutí nad Češkami hlavou Švýcarky

8. 2. 2018 6:01
Švýcarské tenistky před víkendovým prvním kolem Fed Cupu v Praze obdivují sílu českého výběru.

Praha - Je to úplná tenisová přesilovka. Na jedné straně kvarteto Češek do 31. místa na okruhu, na opačné dvě hráčky vracející se po zranění a další dvě až z druhé světové stovky. Švýcarky jdou do prvního kola Fed Cupu v Praze jako jasné outsiderky.

Doufají sice v zázrak, ale na výběr Petra Pály nešetří chválou. V něm jsou Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Barbora Strýcová a Lucie Šafářová, tedy všechny čtyři aktuálně nejlepší české hvězdy.

"Je to úžasné, kolik tenisových šampionek v České republice produkujete. Nechápu, co se to tady děje, ale děláte to dobře. Klidně byste mohli postavit druhý tým a pořád by byl větším favoritem než ten náš," pronesla v Praze s obdivem švýcarská jednička Timea Bacsinszká.

Ta je podle žebříčku sice aktuálně nejlepší reprezentantkou ze země helvetského kříže, ale rozhodně ne ta s nejlepší formou. Sedmadvacetiletá Švýcarka v lednu odehrála první zápas po půl roce, kdy se vzpamatovávala ze zranění ruky, a ještě ho prohrála.

"To je ta největší zbraň českého týmu, že máte tolik na výběr. Je těžké, aby každý byl na jediný víkend stoprocentně vyladěný, ale vy máte spoustu variant, koho nasadit," dodala.

Po vleklém zranění se vrací postupně do špičky i bývalá světová sedmička Belinda Bencicová. Dvacetiletá tenistka má slovenské kořeny, takže hrát v Praze je pro ni radost.

"Dlouho jsem tu nebyla, hrála jsem tu spoustu juniorských turnajů, je to krásné město, bohužel jsem ještě neměla moc času se do města podívat. Ale jsem ráda, že tady hrajeme, přijede hodně členů rodiny, určitě i fanoušci ze Švýcarska. Těším se," řekla.

Dokonce československé kořeny má také někdejší světová jednička Martina Hingisová. Ta po ukončení kariéry přešla do fedcupového týmu jako trenérka.

"Já jsem vlastně spíš Moravačka, v Praze jsem tolik nebyla. Ještě dříve jsme tu jezdili na Fed Cup nebo Davis Cup, od té doby jsem tu byla jen párkrát. Hrála jsem extraligu za Prostějov, tak to bylo vždy proti Praze. Teď jsem tu asi po čtyřech letech," přiznala Hingisová.

Nyní věří, že i mimo kurt dokáže švýcarskému výběru pomoci. "Když je člověk jednou hráčem, vždy ho to nějak táhne na kurt. Ale být na tour, to cestování, to už mi nechybí. Jsem ráda, že teď mohu být v téhle pozici. I tým chtěl, abych zůstala. V prosinci, kdy máme vždy společnou večeři, mi holky říkaly, že by byly rády, kdybych zůstala u fedcupového týmu," uvedla rodačka z Košic.

I ona obdivuje sílu Češek. "Bude to těžké. Petra Kvitová vyhrála minulý týden turnaj v Petrohradu, takže po tom všem, čím si prošla, je zase na dobré cestě. Karolína Plíšková je zase pátá na světě, obecně Češky ve Fed Cupu vždycky hrají dobře, vždyť ho pětkrát ze sedmi ročníků vyhrály," řekla Hingisová.

Zamotanou hlavu může mít především švýcarský kapitán Heinz Günthardt. "Je těžké odhadnout, koho český kapitán nasadí. Češky mají spoustu možností. Jediné, co nám zbývá, je soustředit se sami na sebe, na výkon našich hráček. Nemáme třeba tak silné individuality, ale jsme silní jako tým," myslí si. 

Bencicová se těší hlavně na zápasy v O2 areně, protože na dálku sledovala, jak v libeňské hale skvěle proběhl první ročník Laver Cupu.

"V televizi to vypadalo skvěle, byl tu skvělý kurt a skvělá atmosféra, takže očekáváme něco podobného. Určitě to bude hodně hlasité, což nás hráčky vždycky povzbudí," uvedla. 

autor: Miroslav Harnoch | 8. 2. 2018 6:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama