Peschkeová ukončila spolupráci s Grönfeldovou, bude hrát nově čtyřhru s Melicharovou

ČTK ČTK
14. 1. 2018 12:54
Novou spoluhráčkou Květy Peschkeové bude mladá Američanka Nicole Melicharová, která je od české tenistky o 18 let mladší.
Anna-Lena Gröenenfeldová a Květa Peschkeová po finále čtyřhry na Prague Open
Anna-Lena Gröenenfeldová a Květa Peschkeová po finále čtyřhry na Prague Open | Foto: ČTK

Melbourne - Úspěšná deblistka Květa Peschkeová po pěti letech ukončila spolupráci s Němkou Annou-Lenou Grönefeldovou a nově bude hrát po boku mladé Američanky Nicole Melicharové.

Dvaačtyřicetiletá Češka, vítězka 28 turnajů na okruhu WTA a fedcupová šampionka z roku 2011, se s Melicharovou prvně představí na Australian Open. Na grandslamu budou nasazeny jako číslo třináct.

Peschkeová s Grönefeldovou hrála s menšími přestávkami od roku 2012 a společně získaly čtyři tituly. Melicharová je o 18 let mladší než česká čtyřicátnice. "Dělali si z nás srandu, protože jí je 24 a mně 42, že jsem jako její věkový revers," řekla v Melbourne Peschkeová pro tenisovysvet.cz.

S dosavadní parťačkou cítily, že potřebují změnu. "Dosáhly jsme nejspíš svého stropu a každá k sobě potřebujeme mladší parťačku, která nám dodá motivaci," dodala bývalá světová jednička. S brněnskou rodačkou Melicharovou se dohodly pro celou sezonu.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Tyčkař Kudlička je poosmé halovým mistrem republiky

yčkař Jan Kudlička se poosmé stal halovým mistrem republiky. Mezi muži se díky dnešnímu vítězství za 554 centimetrů posunul na druhé místo historických tabulek nejúspěšnějších atletů. Více titulů v hale nasbíral jen bývalý výškař Jaroslav Bába, který jich má jedenáct.

Bronzovému medailistovi z HMS 2014 Kudličkovi na výšce 554 centimetrů odpadl poslední domácí konkurent Matěj Ščerba, který zapsal 533 cm. Staronový šampion, který loni získal na halovém mistrovství republiky stříbro, si pak nechal zvednout stojany na 561, ale při pokusech o nejlepší český výkon sezony neuspěl.

"Letošní halová sezona byla o chloupek lepší než ta loňská, ale byli jsme zvyklí na lepší sezony. Doufám, že ta další, tedy letní, bude lepší. Pocitově převládá optimismus, výkonově ne, 560 mě letos neuspokojilo. Vím, jak vypadaly tréninky, pocitově to bylo o hodně lepší než ty výkony," řekl v rozhovoru na ploše.

Obrovskou radost měl z pátého titulu na 60 metrů překážek někdejší halový mistr Evropy Petr Svoboda, který závodil letos poprvé. Překážky si pětatřicetiletý závodník pražského Olympu při tréninku postavil teprve před šesti dny. "V neděli jsem zkusil techniku, v úterý náběhy, dneska jsem běžel rozběh a pak finále. Tenhle čas mě, doufám, nechá ve středisku a připravit se na olympiádu. A hlavně zůstat zdravý. Jelikož mi halová sezona začala dnes, tak byla úžasná a zároveň optimistická," radoval se z vítězného času 7,66. To je nejlepším český výkon sezony, ale o 22 setin pomalejší než Svobodův český rekord.

Předčasně skončila snaha Jana Veleby o rekordní šestý titul na šedesátce. Kvůli zranění se musel na poslední chvíli odhlásit. "Včera (v pátek) při rozcvičení jsem ucítil lehkou bolest v tříselné oblasti a následné lékařské vyšetření potvrdilo, že je tam svalové zranění, asi i dírka. Na nějaké závodění by to nebylo," uvedl na svazovém facebooku.

Zdeněk Stromšík tak měl ulehčenou cestu ke druhému titulu za sebou. Závodník domácího SSK Vítkovice zvítězil v čase 6,64, čímž vyrovnal vlastní rekord šampionátu z loňského roku.

Potřetí za sebou vyhrála šedesátku Klára Seidlová, která časem 7,27 sekundy zaostala o čtyři setiny za svým českým rekordem. Posedmé se halovou mistryní ČR stala koulařka Markéta Červenková, která si posunula letošní maximum na 16,81 metru.

Vynikající výkon v rozběhu na 400 metrů předvedla Lada Vondrová, která si vylepšila osobní rekord z Czech Indoor Gala o třináct setin na 52,12 a zařadila se na páté místo letošních evropských halových tabulek. V neděli by ji před finále čtvrtky měl čekat ještě rozběh dvoustovky. Finále na 200 metrů případně poběží půl hodiny po své hlavní disciplíně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy