Peschkeová ukončila spolupráci s Grönfeldovou, bude hrát nově čtyřhru s Melicharovou

ČTK ČTK
14. 1. 2018 12:54
Novou spoluhráčkou Květy Peschkeové bude mladá Američanka Nicole Melicharová, která je od české tenistky o 18 let mladší.
Anna-Lena Gröenenfeldová a Květa Peschkeová po finále čtyřhry na Prague Open
Anna-Lena Gröenenfeldová a Květa Peschkeová po finále čtyřhry na Prague Open | Foto: ČTK

Melbourne - Úspěšná deblistka Květa Peschkeová po pěti letech ukončila spolupráci s Němkou Annou-Lenou Grönefeldovou a nově bude hrát po boku mladé Američanky Nicole Melicharové.

Dvaačtyřicetiletá Češka, vítězka 28 turnajů na okruhu WTA a fedcupová šampionka z roku 2011, se s Melicharovou prvně představí na Australian Open. Na grandslamu budou nasazeny jako číslo třináct.

Peschkeová s Grönefeldovou hrála s menšími přestávkami od roku 2012 a společně získaly čtyři tituly. Melicharová je o 18 let mladší než česká čtyřicátnice. "Dělali si z nás srandu, protože jí je 24 a mně 42, že jsem jako její věkový revers," řekla v Melbourne Peschkeová pro tenisovysvet.cz.

S dosavadní parťačkou cítily, že potřebují změnu. "Dosáhly jsme nejspíš svého stropu a každá k sobě potřebujeme mladší parťačku, která nám dodá motivaci," dodala bývalá světová jednička. S brněnskou rodačkou Melicharovou se dohodly pro celou sezonu.

 

Právě se děje

Další zprávy