reklama
 
 

Allertová a Siniaková do Australian Open vstoupí v pondělí, další čeští tenisté v úterý

14. 1. 2018 10:19
Berdycha čeká v Melbourne v prvním kole souboj s domácím tenistou. Jiří Veselý se utká v derby s Václavem Šafránkem.

Melbourne - V úvodní den Australian Open se v pondělí z celkově jedenácti českých tenistů představí jen Denisa Allertová a Kateřina Siniaková. Tři čeští muži a zbylých šest žen budou hrát v Melbourne Parku v úterý. Program prvního grandslamu sezony začne vždy v jednu hodinu po půlnoci středoevropského času.

Allertová dnes postoupila do hlavní soutěže z kvalifikace a v prvním kole ji v pondělí čeká v třetím zápase na kurtu číslo 10 Francouzka Pauline Parmetierová. Siniaková se jako druhá na dvorci 19 střetne s Marií Sakkariovou z Řecka.

V úterý se už čeští zástupci představí na hlavních kurtech. Karolína Plíšková bude dokonce zahajovat program na centrálním dvorci Roda Lavera proti Veronice Cepedeové z Paraguaye. Tomáš Berdych naopak sehraje poslední čtvrtý duel v Hisense Areně, třetím největším kurtu. Jeho soupeřem bude domácí Australan Alex De Minaur.

Vedle české mužské a ženské jedničky budou v úterý hrát také Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Kristýna Plíšková, Markéta Vondroušová, Barbora Strýcová a Jiří Veselý v derby s druhým úspěšným českým kvalifikantem Václavem Šafránkem.

autor: ČTK | 14. 1. 2018 10:19

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama