Vítězný návrat po operaci. Murray postoupil s Herbertem do druhého kola deblu

ČTK ČTK
5. 7. 2019 10:08
Po dvou letech a lednové další operaci kyčle se domácí hrdina Andy Murray vrátil do Wimbledonu vítězně. Dvojnásobný vítěz londýnského grandslamu ve dvouhře se po problémech s nohou přihlásil jen do debla a s francouzským tenistou Pierrem-Huguesem Herbertem prošli ve čtvrtek večer už pod umělým osvětlením do druhého kola.
Andy Murray a Pierre-Hugues Herbert zdolali na Wimbledonu Copila s Humbertem.
Andy Murray a Pierre-Hugues Herbert zdolali na Wimbledonu Copila s Humbertem. | Foto: Reuters

"Už jen to, že můžu být na kurtu a hrát, je skvělé. Nemám bolesti, jsem zdravý, radost je zpátky. A navíc jsme vyhráli a moc si užili příjemnou atmosféru," řekl dvaatřicetiletý Murray. Zpočátku byl nervózní, i když ve Wimbledonu už prožil řadu velkých zápasů. Trofej na domácím grandslamu vybojoval v letech 2013 a 2016.

"Lehká nervozita mě zpočátku trochu svazovala, ale jak zápas plynul, tak to bylo lepší," řekl. V zimě se přitom obával, že druhá a mnohem složitější operace mu ukončí kariéru. O půl roku později se vrátil, rozehrál na turnaji v Queen's Clubu a se španělským veteránem Felicianem Lópezem tam získali titul.

S Herbertem ve čtvrtek porazili rumunsko-francouzský pár Marius Copil, Ugo Humbert 4:6, 6:1, 6:4 a 6:0. Dnes večer se Murray představí v All England Clubu znovu v ostře sledovaném mixu s americkou hvězdou Serenou Williamsovou.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy