Flákal ses, nic nedostaneš. Australan Tomic přišel o milionovou prémii z Wimbledonu

Sport ČTK Sport, ČTK
4. 7. 2019 12:19
Australský tenista Bernard Tomic podle očekávání nedostane kvůli odfláknutému výkonu prémii 45.000 liber (1,3 milionu korun) za vyřazení v 1. kole Wimbledonu, v němž za pouhých 58 minut prohrál s Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou 2:6, 1:6, 4:6. Rozhodli o tom dnes pořadatelé londýnského turnaje.
Bernard Tomic
Bernard Tomic | Foto: Reuters

"Podle rozhodčího zápasu nesplňoval Tomicův výkon požadovaný profesionální standard. Proto bude hráč potrestán pokutou v maximální výši 45 tisíc liber, která bude odečtena od jeho odměny," uvedli v prohlášení wimbledonští organizátoři.

Úterní duel 96. hráče žebříčku Tomice s Tsongou byl nejkratším zápasem mužské dvouhry ve Wimbledonu od roku 2002, kdy Švýcar Roger Federer smetl Kolumbijce Alejandra Fallu za 54 minut. Bývalý nejlepší britský tenista John Lloyd během komentování pro BBC uvedl, že zápasy s větším nasazením se dají vidět i v parku.

Podobným způsobem šestadvacetiletý Tomic "odchodil" ve Wimbledonu zápas prvního kola už předloni. Následně dostal pokutu 15.000 liber za to, že předstíral zranění a za komentář, že ho londýnský turnaj nudí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Měnový fond zhoršil odhad letošního růstu globální ekonomiky

Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 4,4 procenta. To je o půl procentního bodu méně, než čekal v říjnu. Důvodem je zejména slabší růst ve dvou největších ekonomikách světa, tedy ve Spojených státech a v Číně. Na příští rok MMF počítá se zpomalením tempa růstu na 3,8 procenta, což je však o 0,2 procentního bodu více, než čekal v podzimním výhledu. Loni ekonomika podle aktualizovaného výhledu vzrostla o 5,9 procenta. To je v souladu s říjnovou prognózou. Aktualizace výhledu neobsahuje data za všechny země světa. Mise MMF v listopadu předpověděla, že tempo růstu české ekonomiky v letošním roce zrychlí na 3,5 procenta z loňské hodnoty 2,6 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy