Andy Murray

Andy Murray

Britský tenista Andy Murray je jednou z velkých hvězd současného tenisového světa. Jeho největším úspěchy jsou dva triumfy ve Wimbledonu (2013 a 2016) a jeden na US Open (2012).

Je také olympijským vítězem ve dvouhře z domácích her v Londýně 2012, kde ve finále porazil Švýcara Rogera Federera. Británii pomohl v roce 2015 po 79 letech vyhrát Davis Cup.

V listopadu 2016 se poprvé v kariéře stal světovou jedničkou žebříčku ATP a vyhrál svůj první Turnaj mistrů.

Murray získal divokou kartu pro start na Australian Open

Britský tenista Andy Murray získal divokou kartu pro start na Australian Open, které se v příštím roce bude kvůli koronavirovým opatřením hrát v pozdějším únorovém termínu. V Melbourne se tak představí dva roky poté, co se emotivně rozloučil v obavách, že ho dlouhodobé potíže s kyčlí donutí ukončit kariéru.

V únoru 2019 pak ale podstoupil další operaci a dokázal se na kurty vrátit. O sedm měsíců později vyhrál turnaj v Antverpách a získal první titul od roku 2017. Letošní rok ovlivněný koronavirovou pauzou ale opět kvůli problémům s kyčlí téměř celý vynechal a odehrál jen sedm zápasů.

"Vítáme Andyho zpátky v Melbourne s otevřenou náručí," řekl ředitel Australian Open Craig Tiley. "Jeho rozlučka byla hodně emotivní a vidět ho zpátky, poté co podstoupil náročnou operaci, dokázal se dát dohromady a vrátil se na okruh, to bude jeden z vrcholů Australian Open 2021," uvedl na adresu pětinásobného finalisty z Melbourne.

Trojnásobný grandslamový šampion a bývalý první hráč světa, jenž se vinou zdravotních problémů propadl v žebříčku na aktuální 122. místo, získal divokou kartu i na lednový turnaj v Delray Beach, kde zahájí sezonu.

Pokračovat