Krutý režim kvůli dopingu. Nadal ho chválí, Serena cítí diskriminaci, Šafářovou děsí jehly

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 7. 2018 11:05
Po předloňském skandálu pozitivně testované superhvězdy Marie Šarapovové se špičkoví tenisté musejí vyrovnávat s přísnějším režimem. Ne všichni jej snášejí dobře.
Wimbledon 2018 (Rafael Nadal)
Wimbledon 2018 (Rafael Nadal) | Foto: Reuters

Nadal tvrdý režim schvaluje

Sám mockrát během dlouhé a úspěšné kariéry čelil nepodloženým obviněním. U Rafaela Nadala se ale doping nikdy nepotvrdil. Španěl se snaží jít příkladem a ve vztahu k antidopingovému programu je naprosto vzorný.

"Ve všech sportech jsou lidé, kteří podvádějí. Ale myslím si, že u nás je těch případů méně. Problém existuje na menších turnajích, na vyšší úrovni už méně. Myslím si, že ATP bere tuhle záležitost velmi vážně a dělá skvělou práci," prohlásil Nadal vcelku nedávno v rozhovoru pro italský deník Gazzetta dello Sport.

Sám potvrdil existenci přísných pravidel. "Musíme být dostupní k testu hodinu denně, 365 dní v roce. Prakticky pořád musíme hlásit, kde zrovna jsme. Je to velice drsný režim," podotkl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V muzeu ve Francii se zabarikádoval muž a vyhrožoval lidem, policie ho zadržela

V archeologickém muzeu v jihofrancouzském městě Saint-Raphaël se ve středu ráno zabarikádoval muž. Po několika hodinách jej zásahová jednotka francouzské policie zadržela, informovala agentura AFP. Muž z budovy vykřikoval výhrůžky a na zdi objektu se našly "znepokojivé" nápisy v arabštině. Podle serveru France Bleu policie předpokládá, že muž má psychické problémy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy