Krutý režim kvůli dopingu. Nadal ho chválí, Serena cítí diskriminaci, Šafářovou děsí jehly

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 7. 2018 11:05
Po předloňském skandálu pozitivně testované superhvězdy Marie Šarapovové se špičkoví tenisté musejí vyrovnávat s přísnějším režimem. Ne všichni jej snášejí dobře.
Lucie Šafářová ve druhém kole French Open 2018
Lucie Šafářová ve druhém kole French Open 2018 | Foto: Reuters

Šafářová a strach z jehel

Českou hráčku totiž trápí strach z jehel. 

"Já sama nejsem zastáncem toho, aby měli tak často odebírat krev. Moč ať odebírají, jak chtějí, ale krev už není lehký odběr. Nemám ráda jehly. Nejnepříjemnější to je na turnajích, kde nemají profesionální lidi. Jednou ji sestřička ani neuměla odebrat. Seděla jsem tam celá zelená."

Časté krevní testy jsou podle Šafářové na škodu. "Je toho rok od roku víc. Řekli to, že krev budou testovat častěji. Přitom i ta žíla má nějakou pružnost a když člověku pořád berou krev, navíc má nějaká svá vyšetření, tak je toho dost."

 

Právě se děje

před 34 minutami

Sekáč gólem a asistencí podpořil výhru CSKA nad Čeljabinskem

Jiří Sekáč svým pátým gólem z posledních osmi zápasů Kontinentální hokejové ligy pomohl CSKA Moskva k výhře 3:0 nad Čeljabinskem. Český útočník vstřelil v 51. minutě tečí před brankou druhý gól utkání a pak se ještě asistencí podílel v předposlední minutě na trefě Michaila Grigorenka.

CSKA i díky sedmé Sekáčově brance v sezoně zvítězil pošesté za sebou a je nejlepším týmem celé soutěže. Čeljabinsk s českým útočným duem Tomáš Hyka, Lukáš Sedlák prohrál počtvrté v řadě a na Východě drží poslední osmé postupové místo do play off.

Nejhorším týmem Východu zůstal Kunlun, který dnes se Šimonem Hrubcem v brance podlehl v Pekingu 1:2 Dynamu Moskva. Bývalý třinecký gólman si připsal 23 zákroků.

Další zprávy