Krutý režim kvůli dopingu. Nadal ho chválí, Serena cítí diskriminaci, Šafářovou děsí jehly

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 7. 2018 11:05
Po předloňském skandálu pozitivně testované superhvězdy Marie Šarapovové se špičkoví tenisté musejí vyrovnávat s přísnějším režimem. Ne všichni jej snášejí dobře.
David Ferrer na French Open 2018
David Ferrer na French Open 2018 | Foto: Reuters

Tenis chce jít příkladem

O zvýšení počtu kontrol a jejich zpřísnění rozhodla organizace ITF v dubnu loňského roku. Místo necelých pěti tisíc odběrů za rok jich je nyní více než osm tisíc. Rozpočet podle prezidenta Davida Haggertyho vzrostl na 4,5 milionu dolarů ročně.

"Velice vítáme zvýšení našeho úsilí v boji proti dopingu. Ochrana integrity tenisu je naší prioritou. Chceme, aby náš sport zůstal čistý. Tyto změny zajistí, aby se tak skutečně stalo," uvedl Haggerty. 

Zavedeny byly biologické pasy, které by mělo mít kolem 250 hráčů. Skoro 50 procent vzorků od nejlepších tenistů a tenistek se navíc uskladní dlouhodobě. V budoucnu pak budou znovu testovány ve chvíli, kdy se vylepší metody, jak případný doping odhalit.

 

Právě se děje

před 6 minutami

V muzeu ve Francii se zabarikádoval muž a vyhrožoval lidem, policie ho zadržela

V archeologickém muzeu v jihofrancouzském městě Saint-Raphaël se ve středu ráno zabarikádoval muž. Po několika hodinách jej zásahová jednotka francouzské policie zadržela, informovala agentura AFP. Muž z budovy vykřikoval výhrůžky a na zdi objektu se našly "znepokojivé" nápisy v arabštině. Podle serveru France Bleu policie předpokládá, že muž má psychické problémy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy