Krutý režim kvůli dopingu. Nadal ho chválí, Serena cítí diskriminaci, Šafářovou děsí jehly

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 7. 2018 11:05
Po předloňském skandálu pozitivně testované superhvězdy Marie Šarapovové se špičkoví tenisté musejí vyrovnávat s přísnějším režimem. Ne všichni jej snášejí dobře.
Wimbledon 2018 (Roger Federer)
Wimbledon 2018 (Roger Federer) | Foto: Reuters

Federerovo pochopení

Roger Federer je na tom s četností testů podobně jako Serena Williamsová. Když šest měsíců nehrál, nebyl testován ani jednou. Po návratu sedmkrát za jediný měsíc. Když byl tázán na výroky americké tenistky o diskriminaci, odvětil: "Někdy tu frustraci chápu. Někdy ji zažívám také."

Švýcar stejně jako Williamsová drobně zpochybnil konzistenci celého systému. "Je to těžké. Když vás kontaktují desetkrát denně, je to tvrdé, protože prostě mohou. V červnu jsem byl testován mockrát. Ve Švýcarsku, kde žiju, testovací pracovník bydlí ve stejné vesnici, takže je to pohodlné. Ale třeba v Dubaji, kde často trénuji, jsem byl za dlouhá léta testován snad jen jednou. V tom je možná problém, v tom rozporu, kde testují."

Jinak ale dvacetinásobný grandslamový šampion antidopingový program plně respektuje. "Důležité je, že tito lidé jsou profesionálové, vědí, co dělají. Chovají se k nám jako k lidem, ne jako ke zločincům," prohlásil Federer.

 

Právě se děje

před 25 minutami

V muzeu ve Francii se zabarikádoval muž a vyhrožoval lidem, policie ho zadržela

V archeologickém muzeu v jihofrancouzském městě Saint-Raphaël se ve středu ráno zabarikádoval muž. Po několika hodinách jej zásahová jednotka francouzské policie zadržela, informovala agentura AFP. Muž z budovy vykřikoval výhrůžky a na zdi objektu se našly "znepokojivé" nápisy v arabštině. Podle serveru France Bleu policie předpokládá, že muž má psychické problémy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy