Venus Williamsová chce hrát do čtyřiceti a dostat se na olympiádu do Tokia v roce 2020

ČTK ČTK
28. 7. 2018 14:24
Americká tenistka Venus Williamsová se nechala slyšet, že by si ráda zahrála na olympiádě v Tokiu, kdy jí bude 40 let.
Venus Williamsová by se za dva roky ráda zúčastnila své šesté olympiády.
Venus Williamsová by se za dva roky ráda zúčastnila své šesté olympiády. | Foto: Reuters

Washington - Americká tenistka Venus Williamsová by si ráda zahrála na olympiádě v Tokiu a přidala šestý start pod pěti kruhy. Za dva roky jí bude 40 let, první olympijské zlato přitom v Sydney získala jako dvacetiletá.

Sedminásobná grandslamová vítězka a bývalá světová jednička má z olympijských turnajů pět medailí. Vedle dvouhry vyhrála Williamsová v Sydney i čtyřhru, další deblové triumfy s mladší sestrou Serenou přidala v letech 2008 a 2012. Předloni v Riu získala v mixu s Rajeevem Ramem stříbro.

"Ráda bych hrála ještě na jedné olympiádě, je to můj cíl," citoval Williamsovou web tenisové asociace WTA. "Snad se mi to podaří, byl by to pro mne další vrchol kariéry. Olympijské hry byly vždycky úžasnou zkušeností," dodala současná světová čtrnáctka.

 

Právě se děje

před 7 minutami

V Česku dnes k 18:00 přibylo přes 6800 případů covidu-19, rekordní je i počet úmrtí

V pondělí přibylo v Česku dalších 89 úmrtí lidí nakažených koronavirem, což je nejvyšší počet zemřelých za den od začátku epidemie. V úterý bylo zatím k 18:00 zaznamenáno dalších 33 mrtvých na celkem 1600. Případů nemoci covid-19 bylo za dnešek k večeru potvrzeno přes 6800, což je nejvyšší nárůst za den k 18:00 za celou dobu epidemie v Česku. Nejvýraznější nárůst je stále na Zlínsku. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Dále zrychluje také nárůst množství lidí, kteří skončili po nákaze koronavirem v nemocnicích. Podle posledních údajů ministerstva za pondělí přibylo 343 hospitalizovaných na celkových 4064, zatímco v předchozích dnech nárůst nepřesáhl tři stovky za den. Ve vážném stavu je 634 hospitalizovaných.

Od 1. března, kdy se objevily v zemi první případy nákazy, bylo zaznamenáno dohromady 188.773 případů covidu-19.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Běloruské úřady zakročily proti kanálu Nexta, který informuje o protestech. Zařadily je na seznam extremistů

Běloruský soud rozhodl o zařazení informačního kanálu NEXTA-Live na sociální síti Telegram i jeho loga na seznam extremistických materiálů, informuje dnes agentura Belta s odvoláním na nejvyšší soud. Kanál, který na platformě Telegram podle agentury AFP sledují dva miliony lidí, vešel v poslední době do podvědomí především jako jeden z hlavních zdrojů informací o protirežimních protestech, které v Bělorusku vypukly po srpnových prezidentských volbách.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko je připraveno zmrazit počet jaderných hlavic, USA to vítají

Rusko je připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž. Uvedlo to v úterý ruské ministerstvo zahraničí. Mělo by jít o součást ročního prodloužení stávající vzájemné odzbrojovací dohody, jejíž platnost vyprší v únoru. Washington ruské vyjádření přivítal a hlásí ochotu okamžitě začít jednat o dokončení úmluvy.

Šéf Kremlu Vladimir Putin minulý týden navrhl Washingtonu alespoň o rok bez jakýchkoli podmínek platnou dohodu prodloužit. USA však takový návrh bez závazku zmrazit počet jaderných hlavic označily za nepřijatelný.

Úterní prohlášení ruského ministerstva zahraničí ohlašující změnu stanoviska podle světových tiskových agentur znovu posiluje šance na to, že platnost posledního rusko-amerického paktu o kontrole strategických jaderných zbraní příští rok neskončí. Krok naznačuje, že propast mezi pozicemi dvou stran se zmenšila, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy