Když prohrává, zavolá si doktora. Známá ukrajinská simulantka vytočila i Wozniackou

Je to vycházející hvězdička, ulovila elitního trenéra, ale ostatní hráčky ji nemůžou ani vidět. Ukrajinskou tenistku Dajanu Jastremskou obchází pověst zrádné simulantky, která když prohrává, využívá čas na ošetření, aby rozhodila soupeřku. Naposledy takhle popíchla Dánku Caroline Wozniackou.
Ukrajinská tenistka Jastremská si ráda bere čas na ošetření v době, kdy prohrává | Video: Associated Press

V květnu bude blonďaté Ukrajince teprve 20 let a kolem stejného čísla i krouží na žebříčku WTA. Není divu, že po angažmá v jejím týmu v zimě skočil hvězdný kouč Sascha Bajin, který například dovedl ke grandslamovým titulům Naomi Ósakaovou. 

Jenže víc než o jejím tenisu se v kuloárech mluví o dětinském chování na kurtu. Jastremská si totiž ráda bere čas na ošetření v době, kdy prohrává. Přesně tímto způsobem se snažila rozhodit i Caroline Wozniackou v dnešním druhém kole Australian Open.

Fyzioterapeutku si zavolala na kurt za stavu 5:7 a 4:5. Byla tedy gem od vyřazení z turnaje a najednou si začala stěžovat na bolest ve stehnu. 

"Zcela evidentně se snažila mě vyhodit z rytmu. Celou dobu se pohybovala úplně v pohodě. Byl to jen trik, snažila jsem se maximálně soustředit na sebe," prohlásila Wozniacká.

Po medical time outu se dánská tenistka při podání soupeřky dostala ke třem mečbolům, ale ani jeden nedokázala využít. Další šance přišly za stavu 6:5, kdy je už proměnila a na svém posledním turnaji kariéry postoupila do dalšího kola. 

"Jsem ráda, že jsem udržela hlavu v zápase a nenechala se vyvést z míry. Ale já ji znám, věděla jsem, co přijde," naznačila Wozniacká po vítězství pověst Jastremské.

Pro jiný příklad není třeba chodit daleko. Podobné představení nabídla Ukrajinka tenisovým fanouškům v Brisbane na začátku roku. Za nepříznivého stavu se nechala ošetřovat hned v prvním kole, ale proti Nizozemce Kiki Bertensové jí to nebylo nic platné.

"Co na to říct, hrála jsem s ní třikrát a ve všech třech případech si volala doktora, když prohrávala. To je má odpověď," prohlásila Bertensová. 

Vyhlášený trik Jastremské nezafungoval ani v Melbourne. Ukrajinka ovšem ještě figuruje v pavouku čtyřhry, kde po boku Maďarky Fanny Stollarové nastoupí proti Češce Květě Peschkeové a Demi Schuursové z Nizozemska.

 

Právě se děje

Další zprávy