Dramata v Melbourne: Krvácející a plivající Ital, řvoucí Kvitová, Ósakaová a hmyz

Petra Kvitová postupuje, další Češky ale končí. Podívejte se na fotogalerii z třetího dne grandslamového Australian Open
V prvním kole výsledkem 6:1, 6:0 zničila krajanku Kateřinu Siniakovou, ve druhém se ale Petra Kvitová na Australian Open nadřela mnohem, mnohem více.
V nepříjemném větrném počasí musela otáčet průběh obou setů s velmi dobře hrající Španělkou Paulou Badosaovou. V první sadě sedmá nasazená hráčka prohrávala už 2:4 a 15:40, soupeřce ale nedovolila brejk potvrdit a otočila na 7:5.
Ve druhém dějství musela za stavu 4:5 dokonce odvracet tři setboly za sebou. Všechny kritické situace ale zvládla a mohla se radovat z postupu do třetího kola.
Dvaadvacetiletá Badosaová, až 97. hráčka světového žebříčku, ovšem rozhodně nezklamala. Však ji sama dvojnásobná wimbledonská šampionka při odchodu z arény Roda Lavera ocenila potleskem.
Foto: Reuters
av Reuters av, Reuters
Aktualizováno 22. 1. 2020 14:46
Petra Kvitová postupuje, další Češky ale končí. Naomi Ósakaová překonala strach z australského hmyzu a nazlobená Aryna Sabalenková na turnaji dohrála. Podívejte se na fotogalerii z třetího dne grandslamového Australian Open
 

Právě se děje

Další zprávy