Stefanos Tsitsipas (řecký tenista)

Stefanos Tsitsipas (řecký tenista)

Šampioni Tsitsipas a Zverev se kvalifikovali na Turnaj mistrů

Obhájce loňského titulu Stefanos Tsitsipas a vítěz roku 2018 Alexander Zverev se na Roland Garros kvalifikovali na tenisový Turnaj mistrů. Měsíc před začátkem londýnského finále sezony ATP Tour je tak známo šest z osmi účastníků.

Dvaadvacetiletý Řek Tsitsipas loni získal titul hned při svém debutu na turnaji, jenž letos slaví výročí 50 let od prvního ročníku. O rok starší Němec Zverev startoval v Londýně poprvé v roce 2017 a rok nato po výhrách mimo jiné nad Novakem Djokovičem a Rogerem Federerem celkově triumfoval.

Vedle nově kvalifikovaných mají jistotu startu na Turnaji mistrů srbská světová jednička Djokovič, čerstvý vítěz Roland Garros Rafael Nadal ze Španělska, šampion US Open Dominic Thiem z Rakouska a Rus Daniil Medveděv.

Blízko premiérové účasti na Turnaji mistrů je Argentinec Diego Schwartzman, poslední postupové místo zatím patří loňskému debutantovi Matteovi Berrettinimu z Itálie.

Nitto ATP Finals se bude hrát v londýnské hale O2 od 15. do 22. listopadu.

Tsitsipas si zahraje na Turnaji mistrů, slavil výhrou nad Djokovičem

Stefanos Tsitsipas se jako první řecký tenista kvalifikoval na Turnaj mistrů. Jednadvacetiletý vítěz loňského Masters pro hráče do 21 let v Miláně se stal šestým jistým účastníkem. Ve společnosti osmi nejlepších tenistů sezony doplnil Novaka Djokoviče, Rafaela Nadala, Rogera Federera, Daniila Medveděva a Dominica Thiema

Tsitsipas oslavil svoji první účast na elitním dostaveníčku stylově, jen pár hodin poté porazil na turnaji v Šanghaji Novaka Djokoviče 3:6, 7:5 a 6:3. O třetí finále na Masters si jednadvacetiletý Řek zahraje s Daniilem Medveděvem z Ruska.

Pokračovat