Úder roku. Nevím, jak se mi povedl, řekl Tsitsipas. Soupeř zíral s otevřenou pusou

Sport ČTK Sport, ČTK
15. 1. 2024 12:06
I když letopočet 2024 odkrojil zatím jen půlku ledna, respektovaná agentura AP už má jasno: Stefanos Tsitsipas předvedl úder roku. Řecký tenista nadchl neuvěřitelným zakončením hned v prvním kole grandslamového Australian Open.
Výměna zakončená neuvěřitelným úderem Stefanose Tsitsipase | Video: Asociated Press

Tsitsipas po ztrátě prvního setu vedl nad Belgičanem Zizouem Bergsem 1:0 ve druhé sadě a měl brejkbol.

Bergs při dlouhé výměně zahrál volej, jenž dopadl těsně za síť a díky zpětné rotaci se odrazil zpět na jeho polovinu kurtu.

Řecký tenista však zdánlivě ztracený a nehratelný míč doběhl a podařilo se mu ho umístit mimo soupeřův dosah, přičemž jen těsně zabránil nepovolenému dotyku sítě raketou.

Přivedl tím v úžas nejen diváky, ale i Bergse, jenž si zakryl rukou údivem otevřená ústa.

"Byl to mimořádný úder, ani nevím, jak se mi to povedlo," kroutil hlavou hrdina okamžiku.

"Když dal ten čopovaný volej, blesklo mi hlavou: A je to, musím se připravit na další výměnu," prozradil Tsitsipas.

Přesto se za míčkem vydal. "Nechtěl jsem to vzdát, a díky tomu, že jsem to zkusil, jsem získal bod, který otočil celý zápas," řekl řecký tenista k proměněnému brejku na 2:0.

Sedmý nasazený favorit i díky zachráněné téměř ztracené výměně nakonec nad 129. hráčem žebříčku zvítězil 5:7, 6:1, 6:1, 6:3.

Loňský poražený finalista se měl původně v prvním kole střetnout s Matteem Berrettinim, ale Ital se kvůli zranění nohy v neděli odhlásil a místo něj se do hlavní soutěže dostal "lucky loser" z kvalifikace Bergs.

"Tohle je vždycky nebezpečné, když se několik dnů za sebou připravujete na konkrétního soupeře," upozornil Tsitsipas.

"Zizou dnes odvedl skvělou práci a hodně mi to ztížil. Neměl jsem to jednoduché," dodal Řek, jehož ve 2. kole čeká domácí Jordan Thompson.

 

Právě se děje

Další zprávy