Ruud se opět nedočkal. Tsitsipas zvládl finále a v Monte Carlu získal třetí titul

ČTK ČTK
14. 4. 2024 17:15
Řecký tenista Stefanos Tsitsipas získal potřetí v kariéře titul na turnaji Masters v Monte Carlu. Nora Caspera Ruuda ve finále porazil 6:1, 6:4 a na monacké antuce navázal na triumfy z let 2021 a 2022.
Stefanos Tsitsipas po triumfu v Monaku
Stefanos Tsitsipas po triumfu v Monaku | Foto: Reuters

Tsitsipas se stal pátým hráčem open éry, který v Monte Carlu dokázal vyhrát alespoň třikrát. Dnešním vítězstvím se na druhém místě historické tabulky vyrovnal Iliemu Nastasemu, Björnu Borgovi a Thomasi Musterovi, jasně nejúspěšnějším hráčem turnaje v Monackém knížectví je Rafael Nadal s jedenácti trofejemi.

Pětadvacetiletý Řek, jenž v semifinále vyřadil suveréna letošní sezony Jannika Sinnera, nedal Ruudovi v úvodním setu šanci a získal ho za 37 minut. Ve druhém naopak tlačil dvojnásobný finalista Roland Garros, jenž do finále postoupil přes světovou jedničku Novaka Djokoviče, koncovku ale nezvládl.

Tsitsipas soupeři v desátém gamu počtvrté v zápase sebral servis a díky triumfu se ve světovém žebříčku vrátí do první desítky, bude sedmý. Ruud, jemuž útok na premiérový titul z turnaje Masters opět nevyšel, se posune na šestou příčku.

 

Právě se děje

Další zprávy