Real Madrid ovládl španělský superpohár, trefili se Modrič a Benzema

16. 1. 2022 21:38
Fotbalisté Realu Madrid podvanácté získali španělský Superpohár. "Bílý balet" ve finále v Rijádu vyhrál nad obhájcem trofeje Bilbaem 2:0 po gólech Luky Modriče a Karima Benzemy.
Real Madrid - Athletic Bilbao, finále španělského fotbalového superpoháru
Real Madrid - Athletic Bilbao, finále španělského fotbalového superpoháru | Foto: Reuters

Real poslal do vedení ve 38. minutě Modrič umístěnou střelou, krátce po změně stran přidal druhou branku Benzema z pokutového kopu. Francouzský útočník si ve vzájemných zápasech připsal už 18. soutěžní trefu, což dělá z Athleticu jeho oblíbeného protivníka.

Cestu za vítězstvím madridskému týmu v 87. minutě zkomplikoval Militao červenou kartou za hru rukou v šestnáctce, střídající Raúl García však z následné penalty brankáře Courtoise nepřekonal.

Svěřencům trenéra Ancelottiho v domácím Superpoháru schází už pouze jedno vítězství, aby dorovnali FC Barcelonu, s 13 triumfy rekordmana soutěže. Real zdolal katalánského rivala ve středečním semifinále 3:2.