Real Madrid ovládl španělský superpohár, trefili se Modrič a Benzema

16. 1. 2022 21:38
Fotbalisté Realu Madrid podvanácté získali španělský Superpohár. "Bílý balet" ve finále v Rijádu vyhrál nad obhájcem trofeje Bilbaem 2:0 po gólech Luky Modriče a Karima Benzemy.
Real Madrid - Athletic Bilbao, finále španělského fotbalového superpoháru
Real Madrid - Athletic Bilbao, finále španělského fotbalového superpoháru | Foto: Reuters

Real poslal do vedení ve 38. minutě Modrič umístěnou střelou, krátce po změně stran přidal druhou branku Benzema z pokutového kopu. Francouzský útočník si ve vzájemných zápasech připsal už 18. soutěžní trefu, což dělá z Athleticu jeho oblíbeného protivníka.

Cestu za vítězstvím madridskému týmu v 87. minutě zkomplikoval Militao červenou kartou za hru rukou v šestnáctce, střídající Raúl García však z následné penalty brankáře Courtoise nepřekonal.

Svěřencům trenéra Ancelottiho v domácím Superpoháru schází už pouze jedno vítězství, aby dorovnali FC Barcelonu, s 13 triumfy rekordmana soutěže. Real zdolal katalánského rivala ve středečním semifinále 3:2.

Španělský fotbalový Superpohár v Rijádu - finále:

Real Madrid - Bilbao 2:0 (1:0)

Branky: 38. Modrič, 52. Benzema z pen. ČK: 87. Militao (Real).

teď

Andrew Fletcher, klávesista a zakládající člen britské skupiny Depeche Mode, zemřel ve věku 60 let. Skupina to oznámila na sociálních sítích

před 2 hodinami

Basketbalisté Nymburka vyhráli v Opavě 87:65 a slaví 18. titul

Basketbalisté Nymburka slaví 18. mistrovský titul. Ve čtvrtém finále play off NBL zvítězili v Opavě 87:65 a vyhráli sérii 3:1 na zápasy. Domácí soutěži vládnou nepřetržitě od roku 2004. Zlato nezískali jen předloni, kdy se soutěž kvůli pandemii koronaviru nedohrála.

Opava skončila druhá stejně jako loni, kdy se hrálo o titul jen na dva vítězné zápasy a podlehla 0:2.

Před třemi tisícovkami diváků se dnes 27 body blýskl nymburský kapitán Vojtěch Hruban, který si připsal navíc osm doskoků. Výhru hostů podpořil 23 body americký rozehrávač Jerrick Harding. Double double si za vítěze připsal Colbey Ross s 16 body a 12 asistencemi a za domácí Mattias Markusson s 16 body a 12 doskoky.