Sebevědomá Sparta. Venku není Betis tak silný, tvrdí kouč Priske

Sport ČTK Sport, ČTK
29. 11. 2023 18:32
Podle trenéra fotbalistů Sparty Briana Priskeho není Betis Sevilla venku tak silný. Dánský kouč to prohlásil před čtvrtečním utkáním 5. kola skupiny C Evropské ligy, v němž jeho svěřenci nastoupí na Letné právě proti španělskému celku.
Isco střílí vítězný gól Betisu v prvním utkání se Spartou
Isco střílí vítězný gól Betisu v prvním utkání se Spartou | Foto: Reuters

Sparťané ztrácejí dvě kola před koncem skupinové fáze na vedoucí Betis pět bodů a na Rangers o dva méně. Na poslední Aris Limassol mají náskok bodu.

První dva týmy z každé skupiny si na jaře zahrají vyřazovací část, celky z třetích míst přejdou do Konferenční ligy.

"Musíme získat body, nejlépe tři, abychom mohli hrát Evropskou ligu i na jaře," stanovil Priske jasný cíl.

"Klíčový bude také poslední zápas proti Arisu. Pokud se ale chceme udržet v Evropské lize, musíme proti Betisu vyhrát," burcoval Dán.

Představuje si takový výkon, který týmu zajistí tři body. "Musíme dominovat v útoku i v obraně. V defenzivě musíme hrát prakticky dokonale. Pokud Betisu dáme trochu prostoru, chytnou se a začnou tlačit," předpokládal Priske.

Podle jeho představ se bude tým muset celých 90 minut soustředit a být kompaktní. "Zároveň si musíme nacházet okamžiky a prostor v útoku, vytvářet si šance a proměňovat je. Moc jich na evropské scéně není. Doufám, že ve čtvrtek to bude lepší," prohlásil.

Betis drží sérii 13 soutěžních zápasů bez porážky. "Náš videoanalytik viděl hodně jejich zápasů. Už jsem říkal, že doma jsou opravdu dobří. V tabulce jsou třetí, co se týká bodů z domácích zápasů. Ve venkovních utkáních se trochu trápí, ztratili v nich dost bodů," myslí si Priske.

"Hrají víceméně pořád stejně, v podobném rozestavení. Všechno bude záležet na tom, které hráče se rozhodne jejich trenér od začátku nasadit," dumal bývalý stratég Midtjyllandu a Antverp.

Letenští na počátku října podlehli na hřišti Betisu 1:2, přestože vedli. "Vzali jsme si z toho hodně dobrých věcí. Hlavně v prvním poločase jsme hráli výborně, na balonu jsme byli klidní, dobře jsme se pohybovali, dali jsme hezký gól a vytvořili si další dobré příležitosti, které jsme mohli proměnit. Betis nám ukázal svou individuální kvalitu, kterou jsme očekávali," řekl trenér Sparty.

"Naše nasazení a herní styl, pokud jde o fyzickou stránku, jim může dělat potíže, pokud udržíme vysoké tempo celých 90 minut. Záleží na hráčích a jak se utkání vyvine, což nikdo nevíme. Svůj úkol jsme splnili a kluky jsme co nejlépe připravili. Je jen na nich, aby tu práci dokončili," konstatoval Priske.

Zatímco v prvním vzájemném utkání se hrálo v 35 stupních Celsia, v Praze bude mrznout. "Abych byl upřímný, myslím si, že počasí nebude hrát roli. Hráči jsou profesionálové, hrají po celé Evropě i v nízkých teplotách," řekl Dán.

 

Právě se děje

Další zprávy