Soupeř Sparty v problémech. Fotbalisté Betisu remizovali 1:1 v Granadě

28. 9. 2023 21:20
Fotbalisté Betisu Sevilla v 7. kole španělské ligy remizovali 1:1 v Granadě. Betis, který za týden přivítá v utkání Evropské ligy pražskou Spartu, nevyhrál čtvrtý soutěžní zápas po sobě a je desátý.
Borja Iglesias, Willian Jose a  Guido Rodriguez
Borja Iglesias, Willian Jose a Guido Rodriguez | Foto: Reuters

Celek ze Sevilly vedl od 51. minuty, kdy osmnáctiletý španělský útočník Diao překvapil brankáře prudkou střelou na přední tyč a trefil se hned při svém debutu v La Lize. Domácí vyrovnali o 16 minut později, kdy se prosadil hlavou Boyé. Granada bodovala po třech duelech a je předposlední.

Fotbalisté Atlética Madrid v 7. kole španělské ligy zvítězili 2:0 na hřišti třinácté Pamplony a dostali se na páté místo tabulky. Oproti konkurentům mají navíc zápas k dobru.

tlético dnes navázalo na nedělní triumf v madridském derby s Realem (3:1) a Pamplonu zdolalo pojedenácté za sebou. Duel rozhodl v 20. minutě dorážkou z úhlu útočník Griezmann, jenž dal třetí ligový gól v sezoně. V 81. minutě přidal pojistku Riquelme.

Závěr dohrávaly oba celky v deseti. V 85. minutě byl vyloučen domácí Ávila za přišlápnutí Moraty, jenž následně dostal druhou žlutou kartu. S pěti góly nejlepší střelec soutěže tak pravděpodobně bude Atléticu chybět v příštím utkání proti Cádizu.

Španělská fotbalová liga - 7. kolo:

Celta Vigo - Alavés 1:1 (35. vlastní Marín - 73. Samu), Granada - Betis Sevilla 1:1 (67. Boyé - 51. Diao), Pamplona - Atlético Madrid 0:2 (20. Griezmann, 81. Riquelme).

1. Girona 7 6 1 0 18:8 19
2. Real Madrid 7 6 0 1 13:6 18
3. FC Barcelona 7 5 2 0 18:8 17
4. Bilbao 7 4 2 1 13:6 14
5. Atlético Madrid 6 4 1 1 15:5 13
6. San Sebastian 7 3 3 1 13:10 12
7. Vallecano 7 3 2 2 7:9 11
8. Valencie 7 3 1 3 9:7 10