Real se na výhru v městském derby nadřel, výhru nad Vallecanem vystřelil Benzema

Aktualizováno 26. 2. 2022 23:10
Lídr španělské fotbalové ligy Real Madrid vydřel v 26. kole výhru 1:0 v městském derby na stadionu Vallecana. V 83. minutě rozhodl Karim Benzema. Mistrovské Atlético doma porazilo 2:0 Celtu Vigo. Getafe navzdory dlouhému oslabení remizovalo na svém hřišti 2:2 s Alavésem. Český reprezentant Jakub Jankto zůstal celý zápas na lavičce domácího týmu.
Karim Benzema v zápase španělské ligy Realu proti Vallecanu.
Karim Benzema v zápase španělské ligy Realu proti Vallecanu. | Foto: Reuters

Realu se dlouho nedařilo pokořit obranu Vallecana, nakonec ale nováčka porazil i podruhé v sezoně. V 83. minutě si Benzema narazil míč s Viníciusem Júniorem a souhra dvou nejlepších střelců soutěže přinesla "Bílému baletu" tři body.

Francouzský kanonýr dal 19. gól v sezoně a Real má náskok devět bodů na druhou Sevillu, kterou čeká derby s Betisem v neděli. Vallecano je dvanácté.

Oba góly Atlética vstřelil Renán Lodi, jenž tak navázal na vynikající výkon ze středečního úvodního osmifinále Ligy mistrů proti Manchesteru United. Obhájci titulu vyhráli poprvé od srpna dva ligové zápasy v řadě a dostali se na čtvrté místo neúplné tabulky.

Getafe hrálo od 32. minuty bez vyloučeného Cuency a v utkání dvakrát prohrávalo, přesto dokázalo bodovat. Remízu zařídil v 72. minutě svým druhým gólem turecký útočník Ünal. Getafe zůstalo patnácté, Alavés je na 18. příčce.

Španělská fotbalová liga - 26. kolo:

Mallorca - Valencie 0:1 (4. Gabriel Paulista), Getafe - Alavés 2:2 (55. a 72. Ünal - 45.+1 Escalante, 56. Méndez), Vallecano - Real Madrid 0:1 (83. Benzema), Atlético Madrid - Vigo 2:0 (36. a 60. Renán Lodi).

1. Real Madrid 26 18 6 2 52:20 60
2. FC Sevilla 25 14 9 2 37:17 51
3. Betis Sevilla 25 14 4 7 47:30 46
4. Atlético Madrid 26 13 6 7 47:34 45
5. FC Barcelona 24 11 9 4 42:28 42
6. Villarreal 25 10 9 6 42:24 39
7. San Sebastian 24 10 8 6 24:25 38
8. Bilbao 25 9 10 6 29:21 37