Atlético se po výhře nad Huescou posunulo na třetí místo, nováčkovi se nedaří

26. 9. 2018 0:08
Atlético Madrid porazilo v 6. kole La Ligy nováčka z Huescy 3:0 a je na třetím místě. Barcelona a Real však mají náskok dvou bodů a zápas k dobru.
Antoine Griezmann z Atlética bojuje o míč s Rubenem Semedem z Huescy.
Antoine Griezmann z Atlética bojuje o míč s Rubenem Semedem z Huescy. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid v dnešním utkání šestého kola španělské ligy porazili 3:0 nováčka Huescu. V tabulce se posunuli na třetí místo s dvoubodovou ztrátou na vedoucí dvojici Barcelona a Real Madrid, oba favorité ale mají o zápas méně.

Atlético udrželo domácí neporazitelnost díky povedené sedmnáctiminutovce, ve které v prvním poločase dalo všechny branky. Nejprve v 16. minutě otevřel skóre Antoine Griezmann a pak se v rozmezí čtyř minut prosadili Thomas Partey a Koke, kteří hostujícího brankáře zaskočili střelami z dálky.

Zatímco Atlético vyhrálo podruhé za sebou bez inkasované branky, Huesca utrpěla čtvrtou porážku v řadě a potřetí za sebou vyšla střelecky naprázdno.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:

Espaňol Barcelona - Eibar 1:0 (68. Hermoso), San Sebastian - Vallecano 2:2 (5. Bautista, 78. Willian José - 31. Advíncula, 36. Trejo z pen.), Atlético Madrid - Huesca 3:0 (16. Griezmann, 29. Partey, 33. Koke).

Překvapilo mě, že přežil, řekl muž, který napadnul spisovatele Rushdieho

"Asi mě překvapilo, když jsem slyšel, že přežil," řekl listu New York Post Hadi Matar, 24letý muž, který v pátek během přednášky v New Yorku pobodal britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho. Matar odmítl komentovat, zda se k útoku nechal inspirovat bývalým íránským duchovním vůdcem ajatolláhem Rúholláhem Chomejním.

"Respektuji ho. Podle mě to byl skvělý člověk, to je všechno, co k tomu řeknu," prohlásil Matar o Chomejním, který zemřel v roce 1989. S novináři mluvil prostřednictvím videohovoru z okresní věznice Chautauqua. Před soudem znovu stane v pátek.

V roce 1989 íránský duchovní vůdce Chomejní vydal pokyn (fatvu) k zabití Rushdieho za román Satanské verše. Část muslimů tuto knihu považuje za urážku islámu. Rushdie se kvůli fatvě musel léta mnohokrát stěhovat z jednoho přísně tajného místa střeženého britskou vládou na druhé.

Matar uvedl, že ze Satanských veršů četl "jen pár stránek". O Rushdiem ale řekl, že "je někým, kdo napadl islám". "Nemám toho člověka rád. Nemyslím, že je to dobrý člověk. Nemám ho rád. Vůbec ho nemám moc rád," řekl o spisovateli obviněný útočník. Ačkoliv Rushdieho knihy důkladně nečetl, sledoval jeho přednášky na YouTube. "Viděl jsem jich hodně. Nemám rád pokrytecké lidi, jako je on," prohlásil Matar.

Perušič a Schweiner vyhráli na ME skupinu a jsou v osmifinále

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner postoupili na mistrovství Evropy v Mnichově do osmifinále. Po vítězství 2:1 nad Youssefem Krouem a Quincym Ayem z Francie vyhráli skupinu D a vynechají díky tomu čtvrteční úvodní kolo play off. Naopak Jakub Šépka a Tomáš Semerád po druhé porážce na šampionátu dohráli, v konečném pořadí jim patří 25. místo.