Barcelona deklasovala Vallecano 6:1 i díky hattricku Messiho

8. 3. 2015 14:41
Fotbalisté Barcelony deklasovali v utkání španělské ligy Vallecano 6:1 a posunuli se do čela tabulky o bod před Real Madrid.
I takhle se slaví rekordní 24. ligový hattrick Lionela Messiho
I takhle se slaví rekordní 24. ligový hattrick Lionela Messiho | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony deklasovali v utkání španělské ligy Vallecano 6:1 a posunuli se do čela tabulky o bod před Real Madrid. Lionel Messi vstřelil rekordní 24. ligový hattrick a překonal tak útočníka "Bílého baletu" Cristiana Ronalda, kterého také s 30 trefami dorovnal v tabulce střelců La Ligy. Atlético ve šlágru kola remizovalo s Valencií 1:1 a nenavýšilo jednobodový náskok na třetím místě před dnešním soupeřem.

I bez vykartovaného Neymara neměla Barcelona problém s produktivitou a už v páté minutě otevřel skóre Suárez, jenž se prosadil ve čtvrtém soutěžním utkání v řadě.

Hned šest branek padlo v druhém dějství a polovinu z nich si připsal Messi. Nejprve v 56. minutě překonal gólmana Álvareze z penalty, další dvě trefy přidal v následujících dvanácti minutách. Argentinský kanonýr překonal hranici 40 soutěžních branek v šesté sezoně v řadě.

Jediný gól hostů si připsal s 13 zásahy nejlepší střelec Vallecana Bueno z pokutového kopu, na konečných 6:1 upravil v nastavení druhou trefou v duelu Suárez po přihrávce Messiho.

Atlético Madrid mělo v souboji o třetí místo s Valencií od začátku převahu a dokázalo ji alespoň v jednom případě využít. Ve 33. minutě Tiago přiklepl míč Kokemu a ten pohotově zakončil.

Zisk cenného bodu hostům zajistil v 78. minutě Mustafi. Předcházející Parejův pokus skončil na břevně a německý reprezentant hlavou dorazil míč za brankáře Moyu. Mustafi je se čtyřmi trefami nejproduktivnějším obráncem této sezony španělské ligy.

Šestý Villarreal porazil Celtu Vigo s přehledem 4:1 a na pátou Sevillu ztrácí bod. Skóre otevřel svou premiérovou ligovou trefou v sezoně Dos Santos, prosadil se také s 12 góly nejlepší střelec "Žluté ponorky" Vietto. Villarreal zvítězil v lize na domácím hřišti poosmé v řadě a vyrovnal tak svůj rekord ze sezony 2004/05.

Španělská fotbalová liga - 26. kolo:

FC Barcelona - Vallecano 6:1 (56. z pen., 63. a 68. Messi, 5. a 90.+1 Suárez, 49. Piqué - 80. Bueno z pen.), San Sebastian - Espaňol Barcelona 1:0 (38. Canales), Villarreal - Vigo 4:1 (41. Dos Santos, 45.+1 Musacchio, 73. Vietto, 84. Moreno - 50. Fernández), Atlético Madrid - Valencie 1:1 (33. Koke - 78. Mustafi).

1. FC Barcelona 26 20 2 4 76:16 62
2. Real Madrid 26 20 1 5 75:24 61
3. Atlético Madrid 26 17 4 5 51:23 55
4. Valencie 26 16 6 4 46:22 54
5. FC Sevilla 26 15 4 7 46:33 49
6. Villarreal 26 14 6 6 43:24 48
7. Málaga 26 12 5 9 29:30 41
8. Bilbao 26 9 6 11 23:31 33