Osmnáctiletý Roque prvním gólem za Barcelonu zařídil výhru nad Pamplonou

Aktualizováno 31. 1. 2024 23:34
Osmnáctiletý brazilský útočník Vitor Roque rozhodl svým prvním gólem v dresu Barcelony o výhře 1:0 nad Pamplonou v dohrávce 20. kola španělské fotbalové ligy. K premiérové brance mu ve čtvrtém utkání v soutěži stačila necelá minuta na hřišti poté, co vystřídal o rok staršího Fermína Lópeze.
Vitor Roque slaví premiérový gól za Barcelonu v zápase proti Osasuně.
Vitor Roque slaví premiérový gól za Barcelonu v zápase proti Osasuně. | Foto: Reuters

Vitor Roque, který přišel do Barcelony před měsícem z Athletica Paranaense, zužitkoval v 63. minutě centr Joaa Cancela a hlavičkou na přední tyči překonal gólmana Aitora Fernándeze. Pamplona vzápětí přišla o vyloučeného Unaie Garcíu a favorit hubené vítězství proti oslabenému soupeři udržel.

Barcelona, jejíž trenér Xavi v sobotu oznámil, že po sezoně od týmu odejde, je v neúplné tabulce čtvrtá o skóre za Atléticem. Madridský celek porazil díky brance nizozemského útočníka Memphise Depaye z první nastavené minuty Vallecano 2:1 a po třetím vítězství v řadě uhájili třetí místo. Na vedoucí Gironu ztrácejí katalánští obhájci titulu i Atlético osm bodů.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

FC Barcelona - Pamplona 1:0 (63. Vitor Roque), Atlético Madrid - Vallecano 2:1 (35. Reinildo, 90.+1 Depay - 42. García).

Premier League

Fotbalisté Liverpoolu deklasovali 4:1 Chelsea a po 22. kole vedou tabulku anglické ligy o pět bodů před Manchesterem City, jenž dnes zdolal 3:1 předposlední Burnley. Úřadující mistři City mají odehráno o jedno utkání méně než Liverpool i než Arsenal, který odsunuli o skóre na třetí místo.

Lídr tabulky vykročil za čtvrtou výhrou za sebou v prvním poločase. Ve 23. minutě otevřel po průniku mezi obránci Chelsea skóre Diogo Jota a šest minut před pauzou prvním gólem za Liverpool zvýšil Conor Bradley. Dvacetiletý reprezentant Severního Irska v druhém poločase nacentroval na gól Dominiku Szoboszlaiovi, po němž dal hostům z Londýna snížením v 71. minutě jiskru naděje Christopher Nkunku.

Osm minut nato ale pečetil skóre Luis Díaz po přihrávce smolaře zápasu Darwina Núňeze, jenž hned čtyřikrát trefil brankovou konstrukci. "Reds" tak vyhráli i druhý zápas po nečekaném oznámení trenéra Jürgena Kloppa, že na konci sezony ve funkci předčasně skončí.

Čtvrté vítězství za sebou si připsal také Manchester City a dvěma góly se o to zasloužil Julián Álvarez, který tak ideálně oslavil dnešní 24. narozeniny. Argentinský mistr světa skóroval v 16. a 22. minutě, nejprve zblízka hlavou a poté po signálu Kevina de Bruyneho, jenž místo očekávaného centru do vápna z trestného kopu vysunul Álvareze přihrávkou po zemi. Vedení mistrovského týmu zvýšil krátce po přestávce Rodri, na 1:3 snížil až v nastavení belgický reprezentant Ameen Al-Dakhil.

Posledních 20 minut utkání odehrál v dresu City kanonýr Erling Haaland, jenž předchozích deset zápasů vynechal kvůli zranění.

Tottenham třemi góly během osmi minut v druhém poločase otočil utkání proti Brentfordu a po výhře 3:2 se dostal na čtvrté místo o skóre před Aston Villu.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

Manchester City - Burnley 3:1 (16. a 22. Álvarez, 46. Rodri - 90.+3 Al-Dakhil), Tottenham - Brentford 3:2 (48. Udogie, 49. Johnson, 56. Richarlison - 15. Maupay, 67. Toney), Liverpool - Chelsea 4:1 (23. Jota, 39. Bradley, 65. Szoboszlai, 79. Díaz - 71. Nkunku).

1. Liverpool 22 15 6 1 51:19 51
2. Manchester City 21 14 4 3 51:24 46
3. Arsenal 22 14 4 4 44:21 46
4. Tottenham 22 13 4 5 47:33 43
5. Aston Villa 22 13 4 5 44:30 43
6. West Ham 21 10 5 6 35:32 35
7. Newcastle 22 10 2 10 44:33 32
8. Brighton 22 8 8 6 38:37 32