reklama
 
 

Handicapovaný plavec Petráček v Berlíně vylepšil vlastní světový rekord a získal dvě medaile

11. 7. 2017 21:15
V období od 6. do 9. července se v Berlíně konalo v pořadí již 31. mezinárodní mistrovství Německa v plavání handicapovaných. Každý rok se ho účastní také čeští plavci, včetně paralympijského vítěze z Ria Arnošta Petráčka, který letos obhajoval zlato z loňského ročníku. Ze šesti zástupců českého plavání handicapovaných na otevřeném mistrovství Německa byl právě Petráček nejúspěšnější, přivezl si domů stříbrnou medaili a nový světový rekord.

Praha - Mezinárodního mistrovství Německa se letos zúčastnilo přes 600 sportovců z 52 zemí světa. Jedná se o jeden z největších závodů na světě, což potvrzuje i trenérka a členka realizačního týmu české reprezentace handicapovaných plavců Andrea Věnseková. Z jejich svěřenců letos do bojů o medaile zasáhlo celkem šest reprezentantů, tělesně postižení Arnošt Petráček, Jan Povýšil a Kateřina Komárková, zrakově postižený Miroslav Smrčka a mentálně handicapovaní Adéla Míková a Vladimír Hlaváč.

Arnošt Petráček, držitel zlaté paralympijské medaile ze znaku na 50 metrů z Ria, v Berlíně opět bodoval v této své královské disciplíně. Časem 41,63 sekund se mu podařilo překonat vlastní světový rekord, který držel pouze dva měsíce od minulé zastávky v rámci World Para Swimming World Series v anglickém Sheffieldu.

Tento rekord se mu podařilo stáhnout o více než půl vteřiny a připsal si tak na své konto další mezinárodní úspěch ve své plavecké kariéře. Druhý na sebe nenechal dlouho čekat, v poslední den šampionátu Petráček obhajoval své loňské zlato z motýlku na 50 metrů a od úspěšné obhajoby ho nakonec dělilo jen jedno místo, které si pro sebe urval Japonec Keiichi Kimura. V další disciplíně, které se Petráček účastnil, ve volném stylu na 50 metrů, obsadil v konkurenci plavců z celého světa 16. místo.

Špatně si nevedl ani úspěšný paralympionik Jan Pospíšil, který obsadil deváté místo ve dvoustovce volným stylem a šesté místo v polohovém závodě na 150 metrů. Nevidomý plavec Miroslav Smrčka, který úspěšně reprezentoval ještě před oslepnutím a k plavání se vrátil na prahu padesátky, předvedl také úctyhodné výkony, celkem ve čtyřech disciplínách: 50 metrů volným způsobem, 100 metrů volným způsobem, 100 metrů prsa a motýlek na 50 metrů. Mentálně handicapovaný Vladimír Hlaváč závodil celkem v osmi disciplínách, prsa na 50 metrů mu vynesla 16. místo.

Mezinárodní mistrovství Německa bylo další zastávkou na cestě směřující na mistrovství světa, které se bude konat na podzim v Mexiku. Na světový šampionát v plavání se v říjnu do Mexico City vydají jak Arnošt Petráček, tak Jan Povýšil či Miroslav Smrčka. V listopadu se pak ve stejném městě bude konat mezinárodní mistrovství pro mentálně postižené, kterého se zúčastní také Adéla Míková a Vladimír Hlaváč.

autor: Kristýna Šperková | 11. 7. 2017 21:15

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama