reklama
 
 

Skvělý úspěch českých vozíčkářů. Z největšího turnaje florbalistů na světě vezou stříbro

26. 6. 2017 11:38
Celkem deset týmů poměřilo své síly na Paragames Breda 2017, největším turnaji ve florbalu vozíčkářů na světě. Česká reprezentace prošla hladce základní skupinou a postoupila z prvního místa do semifinále, ve kterém porazila polský tým. Čeští florbalisté nestačili až na Švédsko ve finálovém utkání. Z Nizozemí si vezou stříbrné medaile.

Breda - Hry Paragames Breda se konají jednou za dva roky v nizozemské Bredě, kromě florbalistů zde účastníci soutěží i v dalších parasportech jako je atletika, badminton, rugby a tenis na vozíku, cyklistika a další. Pro florbal na vozíku však představují Paragames Breda největší turnaj na světě. Český tým pod vedením trenéra Vladimíra Maříka letos prohrál až finálové utkání, ve kterém podlehl Švédům. Ti byli favority na vítězství.

Hladký postup základní skupinou

V základní skupině čekalo na české hráče celkem devět utkání. První zápas odehráli proti francouzskému týmu, se kterým si hravě poradili. Do turnaje vstoupili výhrou 6:0. V druhém utkání se potkali se silným soupeřem z Polska, zásluhou kapitána Františka Synka a Zdeňka Krupičky vyhrál český tým 2:0.

Ani ve třetím zápase česká reprezentace neinkasovala. Belgii porazila 5:0, tři góly si přitom připsal reprezentační nováček, devatenáctiletý Adam Šimonek. Čtvrtí v pořadí čekali na české florbalisty reprezentanti ze Švýcarska, konečné skóre 3:2 pro Čechy. První ztráta bodu přišla až v pátém utkání proti Kanadě, které skončilo výsledkem 0:0.

Jako šestí v pořadí čekali na českou reprezentaci favorité turnaje - Švédi. Zásluhou Adama Šimonka, který dal jediný gól utkání, pokračovali čeští florbalisté základní skupinou opět na vítězné vlně. V sedmém zápase se Češi utkali s týmem Young Netherlands a porazili ho 4:1. Další souboj Česká republika - Holandsko skončil výsledkem 0:0. Poslední deváté utkání proti Německu zvládla česká reprezentace hladce 5:0. Do semifinále tak postoupila z prvního místa.

Až do finále bez přemožitele

V semifinále se Češi potkali s Polskem, nad kterým podruhé na turnaji vyhráli, tentokrát 4:1. Střelecky se v semifinále prosadili František Synek, Zbyněk Sýkora, Zdeněk Krupička a Adam Šimonek. Z druhého semifinále mezi Švédskem a domácím Holandskem vyšel vítězně švédský tým. Na český tým tak čekalo těžké finále. Zatímco v základní skupině si Češi se Švédy poradili, ve finále už na ně nestačili. Rozhodující utkání skončilo 1:9.

"Základní skupina se hrála vždy 1 x 25 minut, tak bylo málo času na cokoliv. Nám se podařilo dát první gól, tím pádem jsem získali ve hře trochu navrch. Už jsme nemuseli nikam pospíchat. Jenom jsme založili bránění, samozřejmě občas jsme to zkoušeli na bránu. Švédi se neprosadili a my jsme vyhráli. Ve finále se pak hrálo 3 x 20 minut, to znamená spoustu času. My už jsme možná byli unavení a neustáli jsme to. Švédi byli lepší, přestříleli nás a zaslouženě vyhráli," popisoval průběh dvou utkání se Švédy na Paragames Breda 2017 kapitán české reprezentace František Synek.

"Co se týče základní skupiny, převládají jen pozitivní dojmy, a to nejen z výsledků, ale celkově ze hry, kterou jsme předváděli. Měli jsme jen krátký výpadek s Kanadou. U semifinále s Polskem jsme věděli, že když budeme hrát svou hru, neměl by být problém projít, což se i stalo. Do finále jsme šli s tím, že budeme hrát pěkný florbal, otevřenou hru. Utkání proti Švédům ale často výsledkově bolí. Pokud se nechceme soustředit jen na obranu a držet se vzadu, dostanou se Švédové většinou do šancí a dávají góly, což finále potvrdilo. Všichni jsme ale odjížděli se vztyčenou hlavou s tím, že výsledek je skvělý. S tím, že zbytek světa je za námi, jen Švédsko před námi," zhodnotil českou účast na turnaji trenér reprezentace Vladimír Mařík.

"Turnaj jako takový byl skvělý. Byly tam nějaké zádrhely z organizačních důvodů, respektive rozhodčí byli špatní. Nicméně náš český tým šlapal perfektně. Jediná překážka k vítězství byli Švédi. Vyhráli a my jsme zůstali na druhém, taky krásném místě. Ale přáli jsme si to první, čekáme na to už delší dobu," dodal k Paragames Breda 2017 František Synek.

autor: Veronika Skalecká | 26. 6. 2017 11:38

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama