Kmochová rozšiřuje svou sbírku deaflympijských medailí, tentokrát brala stříbro

sul, mac
13. 12. 2019 17:07
Česká výprava může slavit první medailový úspěch na letošní deaflympiádě v Itálii. Postarala se o něj Tereza Kmochová. Časem 1:12,61 vybojovala stříbrnou medaili ve sjezdu. Další Češka Veronika Grygarová skončila čtvrtá. Bronzová medaile jí unikla o čtyři setiny sekundy. Mezi muži obsadil páté místo Jiří Hartig.
Tereza Kmochová rozšířila svou medailovou sbírku - ve sjezdu na deaflympisjkýdh hrách 2019 byla stříbrná.
Tereza Kmochová rozšířila svou medailovou sbírku - ve sjezdu na deaflympisjkýdh hrách 2019 byla stříbrná. | Foto: Archiv: Tereza Kmochová

Před čtyřmi lety na deaflympiádě v Rusku získala Tereza Kmochová rovnou pět zlatých medailí v pěti disciplínách, i proto patřila k největším favoritkám na zisk dalších kovů i v italském lyžařském středisku.

Do závodu vyrazila s číslem osm a v ten okamžik nepanovaly zrovna ideální podmínky. A nejlepší česká lyžařka tak bojovaly i s hustým sněžením. "Před začátkem deaflympiády zde bylo typicky italské počasí, tedy krásně slunečno, prostě azuro a teď to tu začalo padat. Ale všichni máme stejné podmínky, takže to ničemu nevadí," přiblížila Kmochová.

Květinový ceremoniál po sjezdu: Tereza Kmochová (CZE), Jelena Jakovišinová (RUS), Rea Hraskiová (CRO).
Květinový ceremoniál po sjezdu: Tereza Kmochová (CZE), Jelena Jakovišinová (RUS), Rea Hraskiová (CRO). | Foto: Kateřina Prokšová

Výsledný čas neslyšící sportovkyni stačil na druhou pozici. První skončila Ruska Jelena Jakovišinová, na třetím místě Chorvatka Rea Hraskiová. "Kdokoli jiný by byl asi po zisku medaile šťastný, ale já jsem zde měla jiné ambice," prohlásila Kmochová. 

"Vím, že Jelena Jakovišinová je skvělá závodnice. Je lepší na rychlostní disciplíny než já. Počítala jsem ale s tím, že by to mohlo být více vyrovnanější.  Udělala jsem maximum, a nakonec jsem ráda. Mohlo to dopadnout i hůř," dodala.

Ve sjezdu startovala i Veronika Grygarová. Tu od umístění na stupních vítězů dělily čtyři setiny sekundy a na deaflympiádě tak obsadila ve sjezdu nepopulární čtvrté místo za Chorvatkou Hraskiovu. "Já jsem opravdu hodně spokojená. Byl to těžký závod a je to pro mě skvělé umístění. Bronzová medaile mi utekla opravdu o kousek, což samozřejmě mrzí, ale celkově mám opravdu radost. Čtvrté místo je krásné," radovala se Grygarová.

Organizátoři posouvali start sjezdu kvůli počasí a zkrátit museli i trať, přes husté sněžení a mlhu byla špatná viditelnost.
Organizátoři posouvali start sjezdu kvůli počasí a zkrátit museli i trať, přes husté sněžení a mlhu byla špatná viditelnost. | Foto: Archiv: Tereza Kmochová

Na trať se dnes vydali i muži. Nejlepší z Čechů byl Jiří Hartig, který skončil na páté pozici. "Podmínky byly těžké. První závodník měl ještě štěstí, protože mu tolik nesněžilo tak moc, takže jel rychleji. Ale já jsem spokojený s pátým místem," hodnotí závod Hartig a vyhlíží další start. "Největší očekávání mám od slalomu, protože je to má nejsilnější disciplína. Tak snad se mi bude dařit," dodává reprezentant.

Další tituly z minulé deaflympiády bude Tereza Kmochová obhajovat hned v následujících dnech. Celkem se v Itálii postaví na start závodů ještě čtyřikrát. 

Tereza Kmochová
Tereza Kmochová | Foto: Archiv: Tereza Kmochová

V klasickém lyžování bojoval ve stopě František Kocourek. V závodě na 10 kilometrů skončil na 12. místě. "Bylo to hodně těžké. Zažil jsem trochu loterii s přípravou a mazáním lyží, což není jednoduché trefit. S výsledkem jako takovým nejsem moc spokojený, ale zase mám čisté svědomí, že jsem do toho dal maximum."

Bývalý úspěšný cyklista se věnuje především dálkovým běhům. "Poslední dobou mně ale vlastně začaly vyhovovat tratě kratší, ty intenzivnější. Tady to bylo hodně náročné hlavně kvůli stoupání. Profil byl členitý, ale myslím, že rozložit síly se mi podařilo docela dobře a druhé kolo jsem jel rychleji. Dnes to nevyšlo podle představ."

 

Právě se děje

před 39 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy