Finále florbalové ligy vozíčkářů po třech letech znovu v Praze

Zlata Vostrá
26. 5. 2018 10:44
Již za týden v sobotu bude znám nový ligový mistr florbalové ligy vozíčkářů. Po třech letech se finále znovu odehraje v Praze, konkrétně v hale Na Třebešíně.
FBC Štíři České Budějovice
FBC Štíři České Budějovice | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Po tříleté pauze se letošní Play Off České Pošty extraligy vozíčkářů odehraje opět v Praze. Jistými postupující byli dlouho dopředu pražští SKV ComAp Team a budějovičtí FBC Štíři.

Za ComAP se pro Aktuálně.cz vyjádřil nejlepší střelec týmu František Synek: "Chceme vyhrát titul. Soustředili jsme síly na tento okamžik a máme k tomu velmi výhodnou pozici, teď ji jen využít. Bohužel nás trápí marodka, takže bude náročné nahradit například brankáře, který je pro tým nejdůležitější. Uvidíme, co trenér Vláďa Mařík vymyslí, a jak budeme hrát. Sezonu jsme prošli relativně hladce. Musíme bojovat jako tým a pak uspějeme."

František Synek, hráč SKV Praha ComAp Team
František Synek, hráč SKV Praha ComAp Team | Foto: Zlata Vostrá

Velkým překvapením a černým koněm nadcházejícího play-off se stává ostravský tým FBC ABAK Ostrava, který se na začátku letošní sezóny poněkud trápil, dokázal však v druhé půlce sezóny zabrat a probojoval se až na třetí místo základní části a postoupil bez problémů do play off.

Tahounem Ostravy je letos Miroslav Večeřa, který ještě vloni střílel branky za Tatran Střešovice: "S ABAKem máme letos cíl útočit na medaile, samozřejmě že bychom chtěli tu nejcennější, ale víme, že to nebude lehké. Do play-off jde každý tým už naplno a žádný soupeř není lehký. Když se ohlédnu za základní skupinou tak jsme se od začátku sezóny hodně zvedli," řekl Večeřa.

"Samozřejmě na tom má zásluhu hlavně Rostík Pohlmann, který nastoupil asi v polovině sezóny a z posledních 6 zápasů jsme prohráli pouze jeden jediný proti obhájcům z Budějovic a to jen pár vteřin před koncem utkání. Jako tým jsme se semkli a jde vidět, že každý náš hráč hraje naplno a nevynechá žádný souboj," pokračoval ostravský střelec.

Hráč florbalového týmu FBC ABAK Ostrava. Na fotce ještě v dresu Tatranu Střešovice
Hráč florbalového týmu FBC ABAK Ostrava. Na fotce ještě v dresu Tatranu Střešovice | Foto: Zlata Vostrá

Mezi medailové adepty patří rovněž pražský Tatran Střešovice. Letos je jeho největším lídrem žena. Zuzana Přibilová. "Mám cíl hrát pěkný florbal a bojovat, co to půjde. Ostatně jako vždy," skromně popsala svůj záměr pro play-off střelkyně devíti branek.

Hráčka Tatranu Střešovice
Hráčka Tatranu Střešovice | Foto: Zlata Vostrá

Celé play-off začíná již ve čtvrtek, kdy se odehrají čtvrtfinálová kola. Rovnou do pátečního semifinále postoupil vítěz ligy FBC ŠTÍŘI České Budějovice, který se pokusí obhájit loňský zisk titulu. Společně se Štíry postoupil i tým SKV Praha ComAp Team, jenž bude na svého soupeře čekat až po čtvrtfinálových kolech. V nich se utkají pražský Tatran Střešovice a polský zástupce Wheel Wolf Sosnowiec. Ve druhém čtvrtfinále se budou snažit o postup do další fáze turnaje BM&J New Era a FBC ABAK Ostrava.

Polský tým Wheel Wolf Sosnowiec hrající českou florbalovou ligu vozíčkářů
Polský tým Wheel Wolf Sosnowiec hrající českou florbalovou ligu vozíčkářů | Foto: Zlata Vostrá

Termín: 31.5.-2.6.2018
Hala: Na Třebešíně 3215/1, Praha 3, 130 00
Harmonogram turnaje
Čtvrtek: 31.5.2018

 • ČF1 09:00 FBC ABAK Ostrava - BM&J New era
 • ČF2 10:30 Tatran Střešovice Praha - Wheel Wolf Sosnowiec
 • ČF1 12:00 BM&J New era - FBC ABAK Ostrava
 • ČF2 13:30 Wheel Wolf Sosnowiec - Tatran Střešovice Praha
 • ČF1*(případný třetí zápas) 15:00 FBC ABAK Ostrava- BM&J New era
 • ČF2*(případný třetí zápas) 16:30 Tatran Střešovice Praha - Wheel Wolf Sosnowiec

Pátek: 1.6.2018

 • SF1 09:00 FBC ŠTÍŘI České Budějovice - HŮŘE postavený vítěz ČF po ZČ
 • SF2 10:15 SKV Praha ComAp Team - LÉPE postavený vítěz ČF po ZČ
 • SF1 11:30 FBC ŠTÍŘI České Budějovice - HŮŘE postavený vítěz ČF po ZČ
 • SF2 12:45 SKV Praha ComAp Team - LÉPE postavený vítěz ČF po ZČ
 • SF1* 14:30 FBC ŠTÍŘI České Budějovice - HŮŘE postavený vítěz ČF po ZČ
 • SF2* 15:45 SKV Praha ComAp Team - LÉPE postavený vítěz ČF po ZČ

Sobota: 2.6.2018 

11:00 zápas o 5. místo (poražený tým ČF1 - poražený tým ČF2)
13:00 zápas o 3. místo (poražený tým SF1 - poražený tým SF2)
15:00 SUPERFinále

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy