Petra Kvitová - Madison Brengleová

Petra Kvitová
1:2
Madison Brengleová

Dobrý den, vítáme Vás u online reportáže z osmifinále turnaje WTA v Dubaji, ve kterém se utká Petra Kvitová s Američankou Madison Brengleovou. Zápas začne přibližně ve 13:45 hodin.

12:42

Zápas mezi Kvitovou a Brengleovou začne krátce po skončení duelu Navarrová vs. Garciaová, kde právě začíná rozhodující třetí set.

Madison Brengleová na Sparta Prague Open 2014 | Foto: CPA Eduard Erben

Česká jednička Petra Kvitová prožívá výkonnostní krizi, z letošních pěti ostrých zápasů vyhrála jediný, navíc je bez trenéra. Po Fed Cupu v Rumunsku si bude Kvitová chtít vzít zpět herní pohodu na turnaji v Dubaji, kde od pořadatelů získala divokou kartu.

"Chtěla bych pořadatelům moc poděkovat za divokou kartu. Dubaj mám ráda a byla jsem tady i na dovolené. Tak snad tady budu hrát i dobrý tenis," uvedla na Facebooku Kvitová. V Dubaji se Petře tradičně daří, v roce 2013 dokonce celý podnik kategorie 500 vyhrála.

O postup do dalšího kola turnaje se Kvitová utká s Američankou Madison Brengleovou. Ta porazila v prvním kole, v němž má čtvrtá nasazená Češka volný los, Jekatěrinu Makarovovou z Ruska 6:4, 7:5. Jediný předchozí vzájemný zápas s Brengleovou aktuální světová osmička vloni na antuce ve Stuttgartu prohrála 3:6, 6:7.

Turnaj v Dubaji však už skončil pro další českou reprezentantku a fedcupovou hrdinku Karolínu Plíškovou. Té se nepovedl návrat na turnaje WTA Tour a vypadla hned v prvním kole po prohře s další Američankou  Coco Vandewegheovou 6:7 a 1:6. Loni v Dubaji přitom třiadvacetiletá česká tenistka hrála finále.

13:25

Utkání mezi Navarrovou a Garciaovou již spěje do svého konce, za stavu 5:3 ve třetím setu pro Garciaovou však je zápas přerušen kvůli dešťové přeháňce, na kurtu jsou vidět i velké ledové kroupy. Petra Kvitová si tak ještě bude muset počkat o něco déle.

14:15

Těžko odhadovat, kdy by se mohlo začít opět hrát. Podle předpovědi by se němělo pokračovat dříve než v 15 hodin.

16:05

V Dubaji stále silně prší, pokračování duelu Navarrová - Garciaová je opět o hodinu posunuto.

17:05

Vypadá to, že organizátoři turnaje zápas Petry Kvitové přesunuli z centrálního kurtu na kurt číslo 1, kde bylo přerušeno utkání mezi Švedovovou a Erraniovou po třech odehraných gemech. Česká tenistka se tak dříve než v 19 hodin na kurt pravděpodobně nedostane.

18:45

Na kurtu číslo 1 se stále nehraje, a to se má před zápasem Petry Kvitové a Madison Brengleové odehrát prakticky jedno celé utkání.

19:45

Přece jen se dnes česká jednička na dvorec dostane. Předchozí utkání Sary Erraniové s Jaroslavou Švedovovou už skončilo.

Utkání začíná!

30:30 Na servisu je jako první česká hráčka.

40:30 A má na dosah zisk prvního gamu.

1:0

Povedlo se. Petra Kvitová na úvod zápasu udržela podání - 1:0.

0:15 Kvitová na úvod boduje i na returnu.

0:30 A rovnou útočí na první brejkboly.

0:40 Tři brejkboly pro Kvitovou!

2:0

Dnešní dlouhé čekání se zatím na Kvitové vůbec neprojevilo negativně. Naopak. 2:0 pro českou tenistku.

15:0 Češka potvrzuje brejk na servisu. Doufejme, že to zvládne.

30:0 Bodová šňůra Kvitové pokračuje.

40:0 Kvitová si došla na síť pro snadné zakončení z výšky.

3:0

Kvitová začala dnešní zápas fenomenálně. Druhá čistá hra v řadě znamená vedení 3:0. To je více než dobrý začátek.

0:15 Kvitová hraje velmi razantně a zatím prakticky vůbec nechybuje.

0:30 Další úžasná kombinace úderů, zakončená přesným volejem.

15:30 Až nyní skončil forhend české hráčky v síti.

15:40 Druhá dvojchyba Brengleové. Dva brejkboly pro Kvitovou.

4:0

Po skvělém returnu je tu druhý brejk Petry. Ta už vede 4:0 v prvním setu.

0:15 Kvitová vyrobila dvojchybu.

15:15 Češka si vytvořila enormní tlak a proměnila i závěrečnou nelehkou smeč od základní čáry.

30:15 Bekhend Kvitové skončil přesně v rohu, Brengleová už kroutí hlavou.

40:15 Kvitová přidává parádní kraťas.

40:30 Tentokrát bylo zkrácení hry příliš laxní, Američanka byla u míčku včas a vybila bloky Kvitové.

5:0

Vítězným forhendem do rohu ale Kvitová ukončila pátou hru. Vede 5:0 a předvádí zatím fantastický výkon.

0:15 Brengleová se před šestou hrou dlouze radila s trenérkou, zatím se ale nic nemění.

0:30 Kvitová exceluje.

0:40 A má hned tři setboly.

6:0

A zpívá tady kanár! Kvitová rozebrala Brengleovou a v prvním setu jasně dominovala. Sadu zakončila parádním bekhendovým prohozem.

15:0 Druhý set zahajuje na podání Češka. A Brengleová na úvod kazí return.

30:0 Viděli jsme další příliš dlouhý úder americké tenistky.

40:0 Kvitové píše bekhend, tahle tvrdá rána dopadla přesně na základní čáru daleko od rakety soupeřky.

1:0

Už pátá čistá hra v zápase. Kvitová zatím zdá se nehodlá polevit ani na začátku druhé sady. 6:0, 1:0.

15:0 Kvitová zaznamenává jednu z mála nevynucených chyb.

30:0 A netrefuje ani následný return.

40:0 Brengleová si pomohla výborným podáním a sahá po prvním dílčím úspěchu dnešního matche.

40:15 Američanku přibržďuje třetí dvojchyba.

40:30 Snad poprvé se Kvitová musela v dlouhé výměně bránit, zvládla to ale výborně.

1:1

Američance se přece jen konečně podařilo vymazat nulu ze svého skóre - 1:1 ve druhé sadě.

0:15 Ve výměně byla Kvitová pod tlakem a chybovala.

15:15 Return Američanky se do dvorce nevešel.

30:15 Krásně to rodačka z Bílovce rozdala do obou rohů, Brengleová neměla šanci.

40:15 Další dobrá práce, i po druhém servisu se Češka dostala do potřebné ofenzivy.

40:30 Přichází ale druhá dvojchyba.

40:40 A vzápětí zbytečná forhendová chyba. Shoda.

A:40 Skvělý první servis a prudké zakončení na síti.

2:1

Kvitová ani tentokrát nepustila soupeřku k brejkbolu. Stav je 2:1.

0:15 Kvitová vypálila nechytatelný return po čáře.

15:15 Češka sice opanovala bekhendovou výměnu, pak ale selhala při smeči.

30:15 Kvitová opět kazí.

30:30 Poté se ale bekhend zase nepovedl Brengleové.

30:40 Dvojchyba. Kvitová má brejkbol.

3:1

A podařilo se! Kvitová proměňuje brejkbol a jde do náskoku i ve druhé sadě - 3:1.

0:15 Američanka překvapila slavnou soupeřku podařeným returnem na tělo.

15:15 O chvíli později si ale Brengleová vyčítá lacino odevzdaný return.

30:15 Američanka se vzteká, nahrála soupeřce na raketu a ta trestala.

30:30 Je vyrovnáno, Brengleová se vzdát rozhodně nechce.

30:40 Těsný aut a je tady první brejkbol pro Madison Brengleovou.

3:2

Američanka si ztracené podání bere rychle zpět. Snad z toho nebude žádné drama. Kvitová už není tak dominantní a bezchybná, jako v první sadě.

15:0 Kvitová diktovala tempo výměny, ovšem Američanka z defenzivy vykouzlila prohoz po čáře.

30:0 pro americkou outsiderku.

40:0 Kvitová chybuje, Brengleová může srovnat skóre.

3:3

Petře se nepovedl kraťas, šestý game druhé sady tedy končí neúspěchem. Američanka srovnává skóre na 3:3.

15:0 Kvitová zapisuje přímý bod z podání.

15:15 Zbytečná chyba z bekhendové strany.

30:15 Nejlepší výměna zápasu. Brengleová honila soupeřku po kurtu, ta ale byla všude včas a nakonec bodovala kontraprohozem.

40:15 Čopovaný forhend se Američance vůbec nepovedl.

40:30 Kvitová to měla na raketě, ale forhend z kříže poslala mimo. Možná zbytečně riskovala, tak k čáře hrát nemusela.

4:3

Nakonec jí to ale mrzet nemusí. Kvitová udržela servis a vede 4:3.

15:0 Bekhend Kvitové zastavila síť.

30:0 Češka se neprosadila na returnu.

30:15 To byl světový forhend, Američanka nemohla vůbec nic dělat.

40:15 Return letí mimo, Kvitová se na sebe zlobí.

4:4

A může to být ještě drama. Brengleová ve druhé sadě drží krok s nasazenou čtyřkou, je vyrovnáno 4:4.

0:15 Kvitová neustála těžkou výměnu od základní čáry.

15:15 Američance jen těsně nevyšel pokus o vítězný return.

15:30 Češka velmi dobře rozehranou výměnu zkazila špatným forhendem.

30:30 Naštěstí je vyrovnáno.

30:40 Už je to zase ten starý známý nejistý výkon. Kvitová kazí a čelí brejkbolu.

4:5

A problém je na světě. Američanka podruhé v utkání bere Kvitové servis a za stavu 5:4 půjde podávat na zisk druhého setu.

0:15 Brengleová poslala bekhend jen do sítě.

15:15 Díky servisu ale vyrovnává.

30:15 Return Kvitové dopadl těsně za základní čáru.

30:30 Kvitová srovnává skóre křížným bekhendem.

40:30 Američanka se ale přece jen dočkává setbolu.

40:40 Kvitová jej odvrací fenomenálně zahraným stopbalem.

40:A Kvitová vítězně křičí po skvělém bekhendovém winneru do růžku! Má brejkbol.

40:40 Ten ale zase maže Brengleová po dobrém náběhu na síť.

40:A Američanka chybuje, je tu další šance pro Kvitovou.

40:40 Škoda, Petra pálila hodně ostře, ale mírně nepřesně.

A:40 Brengleová byla ve výměně pohyblivější a má k dispozici druhý setbol.

40:40 Kvitová jej opět odvrací.

A:40 Američanka má třetí setbol.

40:40 Kvitová je ale proti a máme tu pátou shodu.

40:A Kvitová teď bojuje jako lvice a je za to odměněna třetím brejkbolem v tomto gamu.

5:5

Dvojchyba! Kvitová odvrátila tři setboly a vynutila si pokračování druhé sady. Je to 5:5.

0:15 Na servisu ale Petra opět nezačíná dobře.

15:15 Američanka zahrála do těsného autu.

15:30 Češka byla v závěru náročné dlouhé výměny unavená a nepřesná.

15:40 Po další dvojchybě má Američanka dva brejkboly.

5:6

Bohužel, Kvitová opět ztrácí svůj servis a její skvělý výkon z prvního setu je zapomenut - 5:6. Brengleová půjde podruhé podávat na zisk druhé sady.

15:0 První krůček Američanka zvládla.

15:15 Kvitové se tleská za podařený return.

15:30 Kvitová bude opět útočit na rychlý re-brejk.

15:40 Kvitová zatíná pěst, zkrácení hry bylo dokonalé. Dva brejkboly.

30:40 První ale Češka nevyužívá.

6:6

Druhý brejkbol ale Kvitová proměňuje a znovu se zachraňuje v setu. Celý zápas teď může rozhodnout v tie-breaku.

0:1 Kvitová prohrává úvodní míček na svém servisu.

0:2 Američanka už vede o dva body.

1:2 Kvitová se z defenzivy dostala skvěle do útoku a nakonec si zařvala po vítězné smeči.

1:3 Znovu ale ztrácí Petra své podání, její forhend skončil v síti.

1:4 Američanka měla v závěru dlouhé výměny štěstí. Teď půjde dvakrát podávat.

1:5 Ne ne, Kvitová je v krizi, nedaří se jí prakticky vůbec nic.

1:6 Američanka má hned pět setbolů.

6:7

Kvitová ztrácí druhou sadu, po zhoršeném výkonu totálně zpackala závěrečný tie-break. Rozhodne tedy třetí set.

0:15 Třetí set zahajuje na podání Američanka.

0:30 Kvitová zažívá dobrý start do rozhodujícího dějství, jen tak dál.

15:30 Napotřetí to nevyšlo, Češka minula.

30:30 A je vyrovnáno.

30:40 Přesto se Kvitová dočkala šance, má brejkbol.

1:0

Kvitová začíná dobře, po skvělém returnu bere soupeřce servis. Jenže v posledních desítkách minut jí spíše dělalo problémy udržet vlastní podání. Radost je tedy předčasná.

0:30 při servisu Petry Kvitové.

15:30 Kvitová to teď sehrála dobře a snížila.

30:30 Na závěr dlouhé výměny si Petra dala záležet na smeči.

30:40 Dvojchyba. A brejkbol pro Brengleovou.

40:40 Kvitová brejkbol odvrací.

A:40 Po dobrém servisu má Češka dokonce výhodu.

40:40 Ovšem je tu další shoda.

A:40 Kvitová se prosadila vítězným forhendem.

2:0

Češka to nakonec zvládla a potvrdila předchozí brejk - 2:0.

0:15 Petra si poradila s kraťasem.

15:15 Brengleová si pomáhá servisem.

30:15 Američanka otáčí vývoj gemu ve svůj prospěch.

30:30 Dlouhou výměnu ovládla Kvitová, která byla trpělivější.

40:30 Česká tenistka returnuje pouze do autu.

40:40 Gem se ovšem nevyhne shodě.

40:A Petra soupeřku prohnala a ta chybuje. Brejkbol.

40:40 Česká tenistka bohužel neodhadla rozměry dvorce.

A:40 Kvitová z returnu trefuje jen síť.

2:1

A znovu českou tenistku zastavila páska. Brengleová snižuje na 1:2.

15:0 Petra zvládla těžký nabíhaný volej.

15:15 Vzápětí přichází laciná nevynucená chyba u sítě.

15:30 Tentokrát chyba z forhendu, Kvitová poslal míček za základní čáru.

30:30 Těsný aut Brengleové zachránil Češku od komplikací. Alespoň prozatím.

40:30 Přímý bod. To bylo potřeba.

3:1

Petra ale drží náskok jednoho brejku a vede 3:1.

0:15 Brengleové se vůbec nepodařil halfvolej u sítě.

15:15 Kvitová po returnu odkryla dvorce a soupeřka toho využila.

30:15 Brengleová je bojovnice. Přinutila Kvitovou k chybě.

40:15 Vzápětí má dva gemboly.

40:30 Jeden je pryč po dobré práci Kvitové, Američanku pak zastavila páska.

3:2

Brengleová to nakonec zvládla a znovu snižuje.

15:0 Brengleová vyzkoušela forhendem pevnost sítě.

30:0 Vysoký míč s nechala Kvitová spadnout a pak zasmečovala, sice to nebylo nejpřesnější, ale Brengleová už míček stejně nevrátila.

30:15 Petra bohužel nevynucené chyby nezapomněla.

30:30 Dvojchyba.

30:40 To né. Brengleová má dokonce brejkbol.

40:40 Petra byla přinucena dvakrát smečovat, ale ani to nepomohlo, nakonec musela vytáhnout přesný stopvolej.

A:40 Brengleová se na sebe pořádně zlobí, protože orazítkovala pásku.

40:40 Co je to platné, když Kvitová odpovídá bekhendovou chybou.

A:40 Jestli dnes Petře něco vychází, pak jsou to voleje a pokud možno co nejobtížnější.

40:40 Teď se obě hráčky proháněly po celém dvorci, forhend Kvitové nakonec propnul síť.

40:A Brengleová posadila forhend přesně na čáru. Brejkbol.

3:3

Teď byla Brengleová odměněna za zuřivou obranu. Vrátila smeče i čopy. Hráčky jsou opět na svých. Snad se nebude opakovat situace z druhé sady.

15:0 Američanka teď bude na koni.

15:15 Petra si ovšem soupeřku povodila a hlasitě se povzbuzuje.

30:15 Kvitová pod tlakem pálí do autu.

40:15 Return do sítě.

40:30 Petra vypadá dost vyčerpaně, ale bojuje o každý míč.

40:40 Američanka má opravdu skvělou defenzivu, teď už jí to ale nestačilo.

A:40 Petřin kraťas byl evidentní a ještě nepovedený. Brengleová toho využila.

3:4

Američanka dokonává obrat. Doufejme, že tuhle jízdu dokáže česká tenistka zastavit.

0:15 Jenže česká tenistka není zrovna v nejlepším rozpoložení.

15:15 Těsný aut americké tenistky.

15:30 Kdepak. Chyby české hráčky se kupí.

15:40 A znovu. Měla Brengleovou na lopatě, ale posílá forhend do autu. Dva brejkboly pro soupeřku.

3:5

To je průšvih. Kdo by by po prvním setu tipoval, že Brengleová bude podávat na vítězství.

15:0 A zatím jí to jde dobře.

15:15 Vzápětí Brengleová vyhazuje míček z dvorce.

30:15 Dobré podání.

40:15 Další chyba a Brengleová má dva mečboly.

Konec. Česká tenistka tohle opravdu nezvládla. Ve třetím setu prohrává 3:6.

Karolína Plíšková i Petra Kvitová si vymodlily pro tento turnaj divoké karty, ale loučí  hned v prvním kole. Ve hře tak zůstává už je Barbora Strýcová.

To je tedy pro dnešek vše. Díky za pozornost.