V Engelbergu prošli kvalifikací skokanů Koudelka a Štursa

ČTK ČTK
15. 12. 2017 17:34
Roman Koudelka a Vojtěch Štursa zvládli kvalifikaci na Světovém poháru v Engelbergu. Z trojice českých skokanů na lyžích naopak nepostoupil do prvního kola Tomáš Vančura, jenž obsadil 61. místo a zůstal mezi neúspěšnými 18 závodníky. Švýcarské městečko bude dějištěm dalších bojů o body v sobotu i v neděli. Koudelka v kvalifikaci skončil jednačtyřicátý výkonem 120 metrů. V šestém závodu chce protrhnout smůlu a získat první body v olympijské sezoně. Jako jediný z Čechů dosud bodoval Štursa, který si právě v Engelbergu před rokem vylepšil maximum v SP díky osmému místu. Dnes v kvalifikaci předvedl 114 metrů a obsadil 47. pozici. Vančura přistál na značce 108,5 metru a obsadil 61. příčku.
Vojtěch Štursa.
Vojtěch Štursa. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

Aktualizováno před 43 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy