Další nezdar. Družstvo českých skokanů ani v Titisee nepostoupilo do druhého kola

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 9. 12. 2017 17:59
V závodě startovalo 11 týmů, Češi tedy skončili třetí od konce.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Titisee-Neustadt - Norští skokani na lyžích vyhráli v Titisee-Neustadtu i třetí závod družstev v sezoně Světového poháru. Češi ani potřetí v olympijské zimě nepostoupili do druhého kola a byli devátí.

Norsko vyhrálo v součtu s minulým ročníkem už pátý závod družstev za sebou. Dnes Daniel André Tande, Johann André Forfang, Anders Fannemel a Robert Johansson porazili o pouhých osm desetin bodu mistry světa Poláky. Třetí byli domácí Němci.

České kvarteto ve složení Tomáš Vančura, Lukáš Hlava, Roman Koudelka a Vojtěch Štursa skončilo třetí od konce. Na osmé Švýcarsko, jež obsadilo poslední postupové místo, ztratilo přes dvacet bodů.

Devátá pozice je nicméně pro české skokany nejlepší v olympijské sezoně, protože v listopadových závodech ve Wisle a v Ruce byli desátí a jedenáctí.

V neděli se v Titisee skáče závod jednotlivců, do něhož z dnešní kvalifikace postoupili Štursa, Koudelka a Hlava.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy