Totální euforie a spontánní roznožka. Tak Sáblíková dovršila na pětce zlatý comeback

Martina Sáblíková si okamžiky na stupních vítězů po zlaté pětce užila dosyta.
Martina Sáblíková získala na MS v Německu už ve čtvrtek zlato na tříkilometrové trati a na pětku nastupovala jako největší favoritka. Přestože závod začínal už ve 13:15, šla Sáblíková dopoledne proti zvyklostem na led.
V samotném klání o titul mistryně světa na nejdelší ženské trati si ovšem musela na svou jízdu počkat. Stejně jako na trojce jela v posledním páru, tentokrát proti Kanaďance Ivanii Blondinové.
Zkušená Nizozemka Carien Kleibeukerová rozjela závod slušným časem 6:56.47 a svou souputnici ve druhé jízdě Japonku Lemi Williamsonovou vybudila k osobnímu rekordu 7:18.34.
Domácí hvězda Claudia Pechsteinová v Inzellu na nejlepší nestačila. "Ledová babička" přesto zaslouží obdiv, že si necelé dva týdny před svými 47. narozeninami dojela pro sedmé místo v čase, s nímž atakovala hranici sedmi minut.
Foto: Milan Kammermayer
Ondřej Zoubek Milan Kammermayer, Ondřej Zoubek
9. 2. 2019 18:35
Po zranění je zpět ve vrcholné formě a soupeřkám vyslala na MS v Inzellu jednoznačný vzkaz. "Stále se mnou počítejte!" Na pětce zdolala Martina Sáblíková o devět let mladší Nizozemku a zajela druhý nejlepší čas historie. Podívejte se na fotografie ze závodu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy