Skvělá Ledecká. Česká hvězda navnadila fanoušky, v tréninku na sjezd byla druhá

14. 1. 2022 12:57
Lyžařka Ester Ledecká obsadila ve druhém tréninku na sobotní sjezd Světového poháru druhé místo. Česká reprezentantka nestačila pouze na italskou favoritku Sofiu Goggiaovou.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: Reuters

Šestadvacetiletá Ledecká za vítězkou všech tří sjezdů v dosavadní sezoně zaostala o pouhé tři setiny sekundy. Třetí místo stejně jako ve čtvrtečním úvodním tréninku, ve kterém byla česká závodnice šestá, obsadila Švýcarka Lara Gutová-Behramiová.

Ledecká se v sobotu představí ve Světovém poháru lyžařek po více než měsíci. Dosud jela v říjnu v Söldenu obří slalom a začátkem prosince v Lake Louise dva sjezdy a super-G. V prosinci na snowboardu byla druhá v paralelním obřím slalomu v Carezze a zvítězila v Cortině d'Ampezzo.

Sobotní sjezd začne v 10.45 a deník Aktuálně.cz ho bude sledovat v on-line přenosu.

před 4 minutami

Suterová si ve sjezdu v Ga-Pa dojela pro čtvrté vítězství v SP

Švýcarská lyžařka Corinne Suterová vyhrála sjezd v Garmisch-Partenkirchenu vyhrála a připsala si čtvrté vítězství v závodě Světového poháru v kariéře. Poslední sjezd před olympijskými hrami vynechala řada elitních závodnic včetně Ester Ledecké.

Na druhém místě skončila se ztrátou 51 setin sekundy další Švýcarka Jasmine Fluryová. Ta se dostala na stupně vítězů teprve podruhé, dosud se jí to podařilo pouze v roce 2017 při výhře v superobřím slalomu ve Svatém Mořici.

Třetí příčku obsadila Cornelia Hütterová, která za nejrychlejší Suterovou zaostala o 78 setin. Rakouská reprezentantka se na pódium ve Světovém poháru prosadila po více než tříleté pauze.

Sedmadvacetiletá Suterová všechny tři předchozí triumfy zaznamenala v roce 2020, kdy získala malé glóby za super-G a sjezd, jehož pořadí úřadující mistryně světa ve sjezdu ovládla před Ledeckou.

V průběžném hodnocení sjezdu v aktuální sezoně se Suterová posunula na druhé místo a na vedoucí Sofiu Goggiaovou ztrácí 69 bodů. Italská lyžařka po zranění v nedělním super-G v Cortině d'Ampezzo v Německu nestartovala.

V celkovém hodnocení Světového poháru je Suterová sedmá. V čele je stále Američanka Mikaela Shiffrinová před obhájkyní Petrou Vlhovou ze Slovenska. Obě dnes na sjezdovce Kandahar rovněž chyběly.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu:

Ženy - sjezd: 1. C. Suterová 1:40,74, 2. Fluryová (obě Švýc.) -0,51, 3. Hütterová (Rak.) -0,78, 4. Weidleová (Něm.) -0,82, 5. Delagová (It.) -0,85, 6. Reisingerová -0,92, 7. Rädlerová (obě Rak.) -0,94, 8. Hählenová (Švýc.) -1,02, 9. Gagnonová (Kan.) -1,05, 10. Scheyerová (Rak.) -1,14.

Průběžné pořadí sjezdu (po 6 z 9 závodů): 1. Goggiaová (It.) 400 b., 2. C. Suterová 331, 3. Siebenhoferová (Rak.) 278, 4. Johnsonová (USA) 240, 5. Puchnerová (Rak.) 231, 6. Weidleová a Nadia Delagová (Švýc.) obě 218, …13. Ledecká (ČR) 123.

Průběžné pořadí SP (po 26 z 37 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 1026, 2. Vlhová (SR) 1009, 3. Goggiaová 769, 4. Hectorová (Švéd.) 682, 5. Brignoneová (It.) 672, 6. Siebenhoferová 547, …29. Ledecká 204, 50. Dubovská (ČR) 108.