Raději tři týdny v karanténě než očkování. Soupeřka Ledecké už míří do Číny

ČTK ČTK
11. 1. 2022 13:36
Zatímco většina sportovců se nechala naočkovat proti koronaviru, olympijská vítězka ve snowboardingu ze Soči Patrizia Kummerová se rozhodla podstoupit třítýdenní karanténu v Pekingu.
Patrizia Kummerová
Patrizia Kummerová | Foto: Reuters

Čtyřiatřicetiletá Švýcarka navíc nemá jistou nominaci pro únorový závod v obřím slalomu, v němž by mohla být soupeřkou obhájkyně zlata Ester Ledecké.

Kummerová si nenechá aplikovat vakcínu z osobních důvodů. Už v tomto týdnu proto odletí do Číny a místo závodů Světového poháru v rakouských střediscích Bad Gastein a Simohöhe bude v izolaci.

"Po odmítnutí očkování je karanténa logickým důsledkem. Respektuji nařízení úřadů i Mezinárodního olympijského výboru," řekla olympijská vítězka ze Soči 2014. "Nyní se chci plně soustředit na své sportovní cíle pro hry v Pekingu - nic dalšího nemůžu ovlivnit," dodala v prohlášení svazu.

Nominaci však nemá jistou, protože tu národní svaz uzavře až po Světových pohárech v Rakousku. Olympijské hry začnou 4. února, snowboardistky pojedou obří slalom o čtyři dny později.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy