Panování Shiffrinové pokračuje, v Mariboru vyhrála slalom

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 2. 2. 2019 14:18
Americká favoritka Mikaela Shiffrinová vyhrála slalom Světového poháru v Mariboru a připsala si třináctý triumf v sezoně a 56. v seriálu.
Mikaela Shiffrinová ve slalomu SP v Mariboru.
Mikaela Shiffrinová ve slalomu SP v Mariboru. | Foto: Reuters

Podruhé v sezoně bodovala česká lyžařka Gabriela Capová, která v posledním závodu před mistrovstvím světa obsadila 26. místo. V druhém kole dokonce předčila i suverénní vítězku a zajela třetí nejrychlejší čas.

Capová startovala s číslem 43 a do finálové třicítky se dostala jako poslední s téměř pětivteřinovým odstupem za vedoucí ženou SP Shiffrinovou. Tu v deštivém druhém kole porazila o osm desetin. Bodovala podruhé v sezoně, na konci listopadu dojela ve slalomu v Killingtonu devatenáctá. Martina Dubovská skončila na 37. místě.

Shiffrinová, která vyhrála sedmý slalom v sezoně, jasně vedla už po prvním kole. S odstupem rovné sekundy byla v polovině závodu druhá její největší slalomářská konkurentka Petra Vlhová, té se ale druhé kolo nepovedlo a klesla až na páté místo.

Druhá za Shiffrinovou, která se v pátek v Mariboru s Vlhovou podělila o vítězství v obřím slalomu, tak se ztrátou 77 setin skončila Švédka Anna Swennová Larssonová. Třetí byla Wendy Holdenerová ze Švýcarska.

Muže v Ga-Pa nepustil na sjezdovku příval sněhu

Sjezd Světového poháru mužů v Garmisch-Partenkirchenu se kvůli počasí neuskuteční. Pořadatelé zrušili poslední sjezdařský závod před mistrovstvím světa 50 minut před plánovaným startem.

V německém zimním středisku napadlo přes noc množství sněhu a pořadatelům se nepodařilo sjezdovku Kandahar připravit tak, aby byl závod pro sjezdaře bezpečný. Srážky smíšené s deštěm navíc ani přes den neustávaly a trať proto byla příliš měkká. Nepomohlo ani přemístění startu do nižší polohy.

V neděli je v Garmisch-Partenkirchenu na programu ještě obří slalom, jeho osud je ale rovněž nejistý. Pořadatelé preventivně už nyní rozhodli o zkrácení trati a přesunutí startovní brány, přes noc ale očekávají další vydatné sněžení.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy