Skokan Koudelka se po nemoci vrátil třetím místem v Grand Prix

ČTK ČTK
1. 10. 2017 16:15
Česká skokanská jednička Roman Koudelka nestačil v letní Grand Prix v Hinzenbachu na polskou dvojici Dawid Kubacki, Piotr Žyla.
Roman Koudelka
Roman Koudelka | Foto: Reuters

Hinzenbach (Rakousko) - Roman Koudelka se po delší pauze způsobené nemocí vrátil na můstky třetím místem v letní Grand Prix v Hinzenbachu. Česká skokanská jednička, kterou trápil pásový opar na hlavě, nestačil dnes v Rakousku jen na polskou dvojici Dawid Kubacki, Piotr Žyla.

Osmadvacetiletý Koudelka absolvoval první tři závody Grand Prix v červenci a v srpnu, přičemž dvakrát byl šestý a v Courchevelu třetí. Další díly GP v Japonsku a Rusku vynechal plánovaně, kvůli nemoci však v tomto týdnu ještě nestartoval na letním mistrovství republiky v Liberci.

V Hinzenbachu předvedl Koudelka dobrou formu už v kvalifikaci, v níž byl šestý. Po prvním kole mu patřilo čtvrté místo a ve druhém se posunul na stupně vítězů. Na druhého Žylu ztratil nejlepší český skokan jen tři desetiny bodu, na Kubackého šest bodů.

Kubacki vede pořadí Grand Prix po osmi závodech přesto, že stejně jako Koudelka startoval jen v polovině závodů. Všechny čtyři však sedmadvacetiletý Polák vyhrál. Před úterním finále GP v Klingenthalu je Koudelka sedmý.

Letní Grand Prix ve skoku na lyžích v Hinzenbachu (Rakousko):

1. Kubacki 251,9 b. (88,5+94,5 m), 2. Žyla (oba Pol.) 246,3 (87+92,5), 3. Koudelka (ČR) 246,0 (88,5+90,5).

Průběžné pořadí GP (po 8 z 9 závodů): 1. Kubacki 400, 2. Lanišek (Slovin.) 353, 3. D. Kobajaši (Jap.) 332, …7. Koudelka 200, 69. Polášek, Vančura, Janda všichni 11, 82. Štursa (všichni ČR) 3.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy